První krychlová skříň od SilentiumPC cílí na hráče a hardwarové nadšence

0

Polská společnost SilentiumPC představila v minulém roce hned několik zajímavých počítačových skříní a chladičů. Nejnovějším přírůstkem je „krychlová“ skříň Alea M50, která cílí především na hráče.

SilentiumPC Alea M50

Novinka měří 410 × 412 × 279 milimetrů a váží téměř 5,5 kilogramu. I přes poměrně velké rozměry se dovnitř vměstná pouze základní deska formátu micro ATX, případně mini ITX. Je to dáno tím, že se deska neinstaluje svisle, ale vodorovně. Stejný koncept vnitřního uspořádání používá například oblíbená skříň Bitfenix Prodigy M. Pro grafické karty jsou k dispozici čtyři sloty, jejich délka může být až 360 mm.

Pevné disky se instalují do koše v dolní části skříně. Jeho kapacita je pouze dva 3,5″ modely. Naštěstí je zde ještě druhý koš určený pro dva menší 2,5″ disky, který je umístěn vedle pozice pro napájecí zdroj. Výrobce nezapomněl osadit alespoň jednu pozici pro optické mechaniky, případně pro jiná zařízení určená do 5,25″ šachty.

Alea M50 je určena pro osazení výkonným hardwarem, čemuž nasvědčuje i dimenzování chlazení. Vpředu je z výroby osazen velký 200mm ventilátor, který nasává studený vzduch do interiéru. Na opačném konci je instalování menší 120mm model, který naopak vyfukuje ohřátý vzduch pryč. V případě potřeby jsou k dispozici ještě dvě stropní pozice, do kterých lze v případě potřeby nainstalovat i radiátor vodního

chlazení.

Tomu, že je tato skříň určena pro hráče a hardwarové nadšence, napovídají prosklené bočnice, skrz které bude vidět na osazené komponenty. Rozšiřující konektory a tlačítka na spuštění a reset PC jsou osazeny na horní hraně vystouplého čelního panelu. Konektorová výbava zahrnuje tři porty USB (dva z nich standardu USB 3.0), a dvojici jacků pro audio. Potěší také přítomnost čtečky paměťových karet SDXC.

SilentiumPC Alea M50 by se měla objevit na trhu během následujících dní. Oficiální cena nebyl oznámena, předpokládáme, že se bude pohybovat kolem 1600 Kč.

Zdroj: SilentiumPC

Ohodnoťte tento článek!