První laptopy s rozlišením 4k a Windows 8.1 má na triku Toshiba [CES]

0

Kromě toho, že vymyslela koncept zařízení pět v jednom, eventuálně představila světu svůj Chromebook, připsala si také zásluhy v podobě prvního notebooku s displejem s rozlišením 4k. První se nazývá Tecra W50, druhý Satellite P50t. Zatímco Tecra cílí spíše na profesionály, kteří dělají 3D design, Satellite představuje dostupnější volbu pro filmové nadšence, grafické designéry nebo profesionální fotografy. Obrazovky budou chloubami 15,6“ notebooků.

Vysoká jemnost 282 PPI se aspoň trochu dotahuje na smartphony, které v tomto notebooky dávno předběhly. Výrobce displeje rovněž zkalibruje, aby odchylku barev minimalizoval. Satellite P50t bude zajímavý tím, že jeho dostane do vínku rovněž dotykovou vrstvu. Kromě toho, že bude mít i procesor Intel Core čtvrté generace, ale o vnitřnostech nic nevíme. Žádný low end to ale nebude.

 

Tecra W50 pak na 3D grafiku vyrukuje s dedikovanou grafickou kartou Nvidia Quadro K2100M se 2 GB vlastní paměti. Ještě máte čas si své kasičky plnit. Notebooky na trh vstoupí zhruba v polovině tohoto roku za neznámou cenu.

Tecra W50Satellite P50t
Tecra W50 | Satellite P50t

Zdroj: Toshiba via Microsoft News

Ohodnoťte tento článek!