První mobil s termokamerou je v Česku. Stojí hodně, ale je to unikát

0

Caterpillar začátkem roku představil další telefon. Opět je superodolný, ale tentokrát má i něco navíc. CAT S60 je vybaven termokamerou od společnosti Flir kombinující obraz ze zadního foťáku s tepelnou mapou vytvořenou senzorem Lepton. Má rozlišení jen 80 × 60 px, jde holt o produkt pro spotřebitele. Kamerka vidí na vzdálenost až 30 metrů. Rozpozná kouř, tepelné úniky kolem oken a dveří nebo přehřívající se elektroniku a kabely.

Caterpillar CAT S60

CAT S60 obsahuje 4,7″ HD displej chráněný sklem Gorilla Glass 4. Výrobce slibuje vysoký jas, aby byl dobře čitelný i na slunci, a také vysokou citlivost, aby byl dobře ovladatelný i s vlhkými prsty nebo v rukavicích. V telefonu najdeme osmijádrový Snapdragon 617, 3 GB RAM, 32 GB flash paměti a na ní nainstalovaný Android 6.0.

Caterpillar CAT S60Caterpillar CAT S60 

Vzadu se nachází 13Mpx foťák se dvěma diodami, vepředu je 5Mpx modul. Nechybí LTE, hlasitý reproduktor (>105 dB) ani velký akumulátor (3800 mAh). A je to Caterpillar, takže má samozřejmě odolné tělo odpovídající vojenskému standardu MIL-STD 810G. Odolá pádům na beton z výšky 1,8 metru, vydrží hodinu pět metrů pod hladinou a dovnitř se nedostane prach. U CATu normálka.

Telefon je v českých obchodech k dostání za 18 000 Kč. Samotná termokamera Flir One připojitelná k iPhonu nebo Androidu stojí 9000 Kč.

První mobil s termokamerou je v Česku. Stojí hodně, ale je to unikát

Ohodnoťte tento článek!