První modely HP Pavilionů s Ivy Bridge unikly na veřejnost… tak trochu

0

Při prohlížení webu HP se lidem z Laptop Reviews podařilo odhalit něco málo informací o připravovaných modelech HP vybavených procesory a čipsety z blížící se 22nm platformy Intel Ivy Bridge. Nejsou sice známé žádné ani trochu kompletní specifikace, něco málo však můžeme odhadnout.


Současný vzhled Pavilionů od HP; těžko říci, zda se změní či ne. Na obrázku konkrétně model dv6-3260ec ve spec. edici Rossignol.

Prvními známými modely by se měly stát Pavilion dv6-7000 a dv7-7000 (současná generace se označuje -6000). Úhlopříčky současných takto pojmenovaných modelů jsou 15,6 a 17,3 palců a je nepravděpodobné, že by se na tom mělo něco měnit. Z výbavy víme zatím pouze to, že budou postaveny na čipsetu Intel HM77, který nativně podporuje RAID a USB 3.0. Kromě toho je známá přítomnost integrované grafiky Intel HD 4000; vzhledem k určení notebooku a k výbavě současné generace se pravděpodobně dočkáme i dalších, dedikovaných čipů a přepínání přes Optimus či Switchable Graphics. K dispozici budou u obou variant desítky konfigiurací; na jejich seznam se můžete podívat ve zdrojové zprávě na Laptop Reviews (odkaz dole).

 

Protože se nejedná o oficiální oznámení, ale spíše o únik pár informací, není zatím známo ani datum uvedení notebooků na trh. Procesory Ivy Bridge pro mobilní segment by se navíc měly zpozdit oproti původnímu plánu. Pokud budeme počítat s tím, že se HP bude snažit uvést novou generaci Pavilionů co nejdříve, dá se očekávat příchod minimálně na americký trh v červnu/júni tohoto roku. Podrobnější informace o výbavě a ceně se snad do té doby objeví.

Zdroj: Laptop Reviews

Ohodnoťte tento článek!