První prototyp iPadu měl třináctipalcový displej a dvoucentimetrovou tloušťku

0

I když tomu nakonec bylo přesně naopak, v Applu se po přelomu tisícíletí nevyvíjel iPhone, nýbrž iPad. Je obecně známo, že Jobs společně s dalšími inženýry Applu nejdříve plánovali vývoj  tabletu, nikoliv telefonu.

V roce 2010 na konferenci All Things D odhalil Steve Jobs něco málo ze zákulisí vývoje iPhonu. Původně si vysnil velkou placku se skleněným displejem přes celou přední stranu, který by uměl multitouch a umožňoval pohodlné psaní a ovládání prsty. Poté, co mu však ukázali první prototypy, na kterých byly zakomponovány i hrubé obrysy prapředka grafického rozhraní iOS, rozhodl se pro zmenšení tohoto konceptu do kapesního zařízení. Svou roli v tomto rozhodnutí hráli také inženýři Applu, kteří Jobse upozorňovali na nepřipravenost trhu na příchod stroje tohoto typu.

V roce 2005 jsme se ještě dočkali slepence Applu, Motoroly a Cingularu (původní AT&T) s názvem ROKR. Ten byl nazýván jako iTunes Phone, avšak valného úspěchu se nedočkal. Opravdovým trhákem byl až první iPhone.

V současném soudním sporu Applu se Samsungem došlo i na odhalení jednoho z prvních návrhů iPadu. Ten by měl pocházet právě z období mezi roky 2002-2004. Jeho pravost u soudu potvrdil vrchní designér Applu Jonathan Ive.

Maketa původního iPadu Maketa původního iPadu Maketa původního iPadu Maketa původního iPadu Maketa původního iPadu Maketa původního iPadu Maketa původního iPadu Maketa původního iPadu Maketa původního iPadu Maketa původního iPadu 

Jedná se o maketu zařízení s displejem o úhlopříčce 13“ a s několikanásobně větší tloušťkou, než je u současných tabletů. Z bočních pohledů vypadá maketa jako zvětšený iPod první generace. Za úsměvnou můžeme považovat i přítomnost loga Applu, i když se (s největší pravděpodobností) jednalo pouze o nefunkční maketu.

Zdroj: Buzzfeed, Networkworld (prostřednictvím 9to5Mac)

 

Ohodnoťte tento článek!