První recenze iPhonu 4S potvrzují dvojnásobnou rychlost a funkční Siri

0

Apple na své nedávné keynote definitivně potvrdil, že iPhone 4S dostane procesor Apple A5 známý z iPadu 2. Ten by měl být teoreticky dvakrát rychlejší se sedmkrát rychlejší grafikou. První recenze tyto hodnoty opravdu potvrzují.

Velký test připravili redaktoři Anandtechu, kteří srovnali nejvýkonnější smartphony a tablety ve stejných benchmarcích. iPhonu 4S se v testech vyrovnává a překonává pouze iPad 2, který má stejný procesor na vyšším taktu. Stejně tak se potvrdilo, že iPhone 4S používá jen 512 MB RAM, stejně jako předchůdce.

Rychlejší je operační paměť (LPDDR2 800 MHz) a nové SoC. Apple A5 používá 800MHz dvě jádra ARM Cortex-A9 a nové GPU PowerVR SGX 543MP2. iPhone 4 má jedno 800MHz jádro Cortex-A8 a grafiku PowerVR SGX 540. Papírově je nový iPhone násobně rychlejší. Zda se rychlost projeví i v samotném systému a stávajících aplikacích, to zatím nevíme.

Ale benchmarky potvrzují slova Applu. A protože sám Apple stojí za návrhem SoC i systému, lze předpokládat nejlepší možnou optimalizaci, co se týká výkonu i energetických úspor.

iPhone 4S
Procesorový výkon simulující práci prohlížeče

iPhone 4S
Grafický výkon v rozlišení 720p

Druhý pěkný test provedl Jason Snell z Macworldu. Nezaměřil se pouze na výkon, ale na iPhone 4S jako celek. Možná vás zaujmou jeho zkušenosti s hlasovým ovládáním Siri. Funguje téměř bezvadně na to, že se jedná o betu.

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář