První recenze Radeonu HD 4850

0

Radeon HD 4850 je uživateli velmi očekáván (viz tato anketa) a tentokrát to vypadá, že se není čemu divit. Už je poměrně jasně potvrzeno, že kromě velikého navýšení na místě největší slabiny předchozích Radeonů (texturovací jednotky a RBE – Render Back Ends) dojde i více než zdvojnásobení počtu stream procesorů ze 320 u RV670/R600 na 800 u RV770.

Francouzský HardWare.fr vydal rychlou recenzi (skromně označenou jako preview) Radeonu HD 4850 a konečně se můžete podívat na první výsledky z důvěryhodného serveru (čínské mezi ně opravdu nepočítám). Testováno je poměrně moderními hrami a to v rozlišení 1920 × 1200 px s a bez 4× anti-aliasingu. Právě s ním si poradí nový Radeon daleko rychleji než předchozí HD 3870 a dokonce rychleji než GeForce 9800 GTX. Vše shrnuje tento zprůměrovaný graf.

Výkon v jednotlivých testovaných hrách najdete přímo v odkazované recenzi/preview. Předpokládám, že se článek brzy objeví i v angličtině na EN verzi téhož webu: www.behardware.com. Zatím použijte služby Altavisty či Googlu pro překlad do jazyka, který ovládáte.

Zdroj: HardWare.fr

Ohodnoťte tento článek!