První recenze Radeonu HD 6990 se dvěma GPU, aneb Číňani to mají zase na háku

0

Radeon HD 6990 není žádná velká neznámá, už před téměř dvěma měsíci se AMD s kartou vytahovalo na svých akcích, po internetu už se poměrně dlouho potulují i snímky z prezentací se specifikacemi, na CeBITu jsme jej viděli i na vlastní oči  a dokonce i samotné AMD již vybraným webům rozeslalo oficiální fotografie karty se svolením k okamžitému zveřejnění.

Zítra ráno v 6:01 má končit informační embargo na nový špičkový model grafické karty AMD – Radeon HD 6990. A zatímco k nám, co jsme se zavázali k mlčení, karty teprve cestují (při soustavném šťouchání do českého zastoupení výrobců jsme seznali, že někteří z nich zatím ani netuší, kdy by karty mohly být, někteří jako důvod zpoždění uváděli neochotu výrobce poslat karty k recenzím před koncem NDA, a přinejlepším je někteří už k recenzím alespoň poslali – kteří, to se snad už během zítřka dozvíte), Čínani už dnes bez ohledu na nějaká embarga vesele vydávají recenze.

Celý test je poměrně rozsáhlý a je v něm srovnání všech nejbližších karet (HD 6970, GTX 580, HD 5970 a CrossFire dvou HD 6970) a testy teploty i spotřeby, takže můžeme s klidem říci, že nejde o v čínských článcích dost populární remake grafů z prezentací a příruček pro recenzenty.

I přes vzestupnou tendenci tamních recenzí je dobré brát je s rezervou ať už kvůli jazykové bariéře, na kterou automatické překladače ještě dlouho nebudou uspokojivě stačit, nebo kvůli některým drobnostem, jako je směska rozličných rozlišení a úrovní vyhlazování či testování provozních „maxim“ na Furmarku.

Zdroj: inpai.com.cn

Ohodnoťte tento článek!