První sestavení Redstonu 3 pro program Windows Insider nenabízí hmatatelné novinky

Microsoft neotálí a členy a členky programu Windows Insider vypravuje na další dobrodružnou jízdu. Creators Update je pasé, nastupuje Redstone 3.

0
Redstone (Ilustrační foto)
Redstone (Ilustrační foto)

Ačkoli to není úplně první sestavení, jedná se o první oficiálně vydané sestavení další vývojové větve Windows 10. Hovoříme o verzi, kterou známe pod kódovým označením Redstone 3 a měla by vyjít někdy ve druhé polovině tohoto roku. Sestavení 16170 vyšlo v pátek pro počítače zapojené do Fast ringu.

Osobně cítím přesycení z novinek spojených s vydáním Creators Updatu, je ale nevyhnutelné, že bude Microsoft pokračovat dál a nebude program Windows Insider zbytečně brzdit. Jako vždy se v prvních sestaveních pracuje primárně na jádře, takže novinek, které by byly vidět, nebude a není mnoho. O to nepříjemnější navíc mohou být případné chyby.

Podniková varianta programu Windows Insider

Microsoft v únoru předznamenal, že spustí program Windows Insider pro podniky. To se také stalo, což v praxi znamená, že se již k testování nemusíte hlásit pod osobním účtem Microsoft, nýbrž pomocí firemního účtu. Prozatím k přihlášení k programu můžete používat účty v Azure Active Directory (např. účty ve firemních edicích Office 365).

Sestavení 16170 pro nás odstartovalo vývojovou fázi Redstonu 3
Sestavení 16170 pro nás odstartovalo vývojovou fázi Redstonu 3

Další (skryté) změny

V tomto sestavení bylo opraveno několik chyb, byť v něm najdete ještě více známých problémů. Především se Microsoft zbavil chyby 8024a112, která se někdy objevovala při instalaci posledních sestavení Windows. Ikona tlačítka pro sdílení v Průzkumníku byly výměna na za novější, aby odpovídala aktuální ikonografii.

Také platí, že když v Nastavení vypnete noční osvětlení, bude vypnuto ihned, nikoli pomalým přechodem. Známé chyby vlastně většinou znáte ze sestavení 15063, které bylo vyhlášeno za finální verzi Creators Updatu.

Jak zjistil Rafael Rivera, v sestavení 16170 je již skryta funkce My People. Nabídne kontakty v oznamovací oblasti a původně měla přijít s Creators Updatem. Podle Rivery je ovšem nedodělaná, takže nejspíš nemá cenu se ji pokoušet zprovoznit.

Ohodnoťte tento článek!