První set-top-boxy s SSD místo pevných disků

0

V přijímačích digitálního vysílání, respektive rekordérech (PVR) se už zřejmě začneme potkávat s technologií známou spíš ze světa osobních počítačů. Pevné disky budou v některých případech nahrazovány pamětmi SSD. Proč? Protože jsou menší, nehlučné, méně spotřebují a v některých případech jsou levnější.

SanDisk P4SanDisk P4, zdroj: SanDisk

Výrobce flash pamětí SandDisk oznámil spolupráci s NDS Group, která poskytuje komplexní řešení pro příjem digitální televize, služeb video-on-demand apod. Výsledkem toho má být integrování SSD pamětí SanDisk P4 v kapacitách 4/8/16 GB do nových set-top-boxů.

SSD jsou prý poprvé na takové úrovni, že mohou cenově konkurovat HDD. To snad dává smysl jen v těchto malých kapacitách, protože takto nízkokapacitní disky snad už nikdo nevyrábí ani ve velikosti 1,8 palce. SSD SanDisku jsou ale ještě menší (viz obrázek a srovnání se SATA konektorem). Kapacita samozřejmě není určena pro záznam desítek hodin videa, ale pro průběžné ukládání s návratem (funkce Timeshift) nebo jako dočasná paměť pro streamovaná média.

Zdroj: Storage Newsletter

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. Na Youtube jdou nahrávat videa o délce max. 20min.(nebo kolik jeto teď)

    Ale mohly by i udělat žeby šly nahrávat videa o délce více jak 20min. Akorát že zaty by už uživatel si musel zaplatit aby je tam mohl nahrát.

    Když lidi jsou schopní platit zato že z Rapidsharu si stáhnou video rychlejc a bez čekání….

    Navíc byto bylo třeba 1.video = 1.sms ( o ceně 3Kč)