První univerzální aplikací pro konzoli Xbox One je přehrávač Blu-ray

0

Ačkoli se obchody sjednotí, bude se ten na konzoli nazývat zatím stále Xbox Store, nikoli Windows Store.

Herní konzoli Xbox One pohání Desítky a v létě spolu s počítači a tablety rovněž dostane Anniversary Update. Jak již bylo dříve napsáno, Microsoft se v něm více pokusí sjednotit platformy, a to skrze obchod s aplikacemi. Od léta na konzoli poběží a budou moct být snadno distribuovány univerzální aplikace napsané pro Windows 10. Aktualizace pro Xbox bude oproti počítačům rozdělená do dvou částí.

Před ostrým startem je potřeba všechno otestovat, Microsoft tak členkám a členům programu Xbox One Preview před měsícem nabídl betaverzi nového systému pro konzoli. A nyní uvolnil také první univerzální aplikaci napsanou pro Windows 10, která na Xboxu One běží. Stal se jí přehrávač pro Blu-ray. Je to nuda, zvlášť z důvodu, že navenek aplikace vypadá podobně jako její předchůdce.

Jeden systém pro všechna zařízení

Pouze se nyní jedná o univerzální aplikaci, která může být distribuována v digitálním obchodě. Microsoft v souvislosti se změnami pod kapotou aktuálně především potřebuje otestovat základy, tedy jak se aplikace chová. V první fázi si ji osahá pouze 20 000 lidí z celé skupiny Xbox One Preview, postupně ji však dostanou další. Mezitím si můžete připomenout, co v případě aplikací pro Desítky znamená univerzální.

Zdroj: WinBeta

První univerzální aplikací pro konzoli Xbox One je přehrávač Blu-ray

Ohodnoťte tento článek!