Tohle video viděli úplně všichni. Jako první překonalo na YouTube 10 miliard zhlédnutí

15
Baby Shark
Baby Shark
-
Zdroj: Depositphotos

Jakmile máte děti, je velká šance, že infantilní písnička Baby Shark hrála pořád dokola i u vás. Na YouTube nyní překonala 10 miliard zhlédnutí, druhé je Despacito se 7 miliardami.

Počet obyvatel Země je asi 7,9 miliard. Baby Shark se tak stal prvním videem, které (v průměru) viděli úplně všichni. Nahrané bylo v roce 2016 a nyní překonalo hranici 10 miliard zhlédnutí. Za tu dobu posbíralo 32 milionů kladných hlasů (lajků), počet záporných již YouTube v rámci šíření dobra nezobrazuje.

YouTube musel v minulosti změnit způsob počítání, neboť 32b počítadlo typu integer zvládlo číslo o hodnotě nejvýše 2,1 miliardy (2 147 483 647). Tuto hranici překonalo video Gangnam Style už před sedmi lety. Nynější 64b počítadlo nějakou dobu vydrží. Přestane stačit v době, kdy nějaké video překoná počet zhlédnutí 2^63 (9 223 372 036 854 775 808).

Baby Shark se stal nejsledovanějším videem zhruba před rokem, ale v tomto rekordman není. Právě Gangnam Style vydržel na špici YouTube neuvěřitelných 1689 dnů v letech 2012 až 2017.

V miliardových shlédnutích se již pohybují všechna videa v žebříčku Wikipedie. Většinou jde o písničky. Úplně první video nahrané na YouTube má nyní 218 milionů zhlédnutí.

počet zhlédnutí v miliardách
1. Baby Shark Dance Pinkfong Baby Shark – Kids‘ Songs & Stories 10
2. Despacito Luis Fonsi 7,70
3. Johny Johny Yes Papa LooLoo Kids 6,10
4. Shape of You Ed Sheeran 5,58
5. See You Again Wiz Khalifa 5,38
6. Bath Song Cocomelon – Nursery Rhymes 4,86
7. Learning Colors – Colorful Eggs on a Farm Miroshka TV 4,55
8. Masha and the Bear – Recipe for Disaster Get Movies 4,48
9. Uptown Funk Mark Ronson 4,42
10. Phonics Song with Two Words ChuChu TV 4,41
11. Gangnam Style Psy 4,31

zdroj: Wikipedia

Tohle video viděli úplně všichni. Jako první překonalo na YouTube 10 miliard zhlédnutí
Ohodnoťte tento článek!
4 (80%) 9 hlasů

15 KOMENTÁŘE

  • Baby Shark jen z Youtube cca 20 mil. dolarů za raklamu.
   A moře dalších zisků z iTunes, Spotify, merche typu plínky a osušky co podle toho vznikly, seriál na Nickeldeonu plus profit z následujících videí, protože ten yt kanál se rozrostl do gigarozměrů atd.. atd..
   Takže v součtu asi tak 1 miliarda Kč za takovou koninu. To ti přijde málo? 😀

  • Milá redakce, nezlobte se, ale toto snad ne….
   Když jsem si poprvé přečetl titulek, tak jsem se lekl, že jsem se nějakým nedopatřením dostal na lživě.cz. Tak jsem zavřel v prohlížeči záložku se stránkou a načetl znovu cnews.cz. Bohužel to na mně vyskočilo znovu….. Mnoho let jsem na zive.cz chodil, protože jsem se tam dozvěděl spoustu zajímavých informací. Pak se z nich stal postupně pouhopouhý bulvár, a tak jsem je zavrhl, a už tam nechodím…. Spoustu let navštěvují i tento web, a to ze stejného důvodu. Zajímavé informace. Stane se z Vás také bulvár? Jestli ano, tak nashledanou…..

   • Fluid intelligence v západním světě klesá stejně jak stárne populace a crystallized intelligence roste akorát u lidí, kteří musí v práci myslet a těch je cca jako vysokoškoláků takže 10-20%. Takže průměrný růst inteligence můžou táhnout akorát rozvojové země, kde klesá úmrtnost dětí a zavádí se školní docházka.

    • Částečně, ale opravdu jen částečně, s vámi souhlasím… Ano, inteligence IMHO klesá…, a časem by z toho mohl být i problém… ale tou dobou už nebude téměř nikdo, kdo by si toho všiml…. V čem s vámi nesouhlasím, je to, že inteligentní část lidstva bych nedelegoval pouze na jedince s VŠ vzdělání… Znám mnoho příkladů, kdy „pouhý maturant“ má daleko více inteligence, než jedinec s akademickým vzděláním, a znám spoustu Bc, Mgr a Ing, kteří jsou rádi, že se k titulu „tak nějak dostali“, ale moudrost a inteligence v jejich hlavách nesídlí….

 1. Rozhodně je to zajímavá sonda do cizích sociálních bublin.
  Přikláním se k tomu názoru, že hloupých/jednoduchých/mozkově-líných lidí je víceméně pořád stejně (ačkoliv to má imho mírně vzrůstající tendenci), bohužel jelikož jim někdo dal do pracek technologie, tak jsou tito mnohem viditelnější a „hlasitější“.