PS Now letos nabídne streamování her a nebude výhradně pro konzole [CES]

0

Před pár roky nám služby OnLive a Gaikai chtěly dokázat, že budoucnost hraní spočívá ve streamování her přes internet. Pod stolem bychom nemuseli mít nadupané herní sestavy, vlastně by stačilo obyčejné energeticky nenáročné kancelářské písíčko. Jen mít dostatečně rychlou linku. Bohužel rychlost se ukázala být fatálním problémem současného světa. Hry se trhaly a běžely v mizerní kvalitě. Vrcholem bylo zpožděné ovládání.

Nová generace herních konzolí zpětnou kompatibilitu neřeší a naznačila, že starší tituly možná zprostředkuje právě streamováním. Protože byly nové konzole představeny teprve na sklonku uplynulého roku, je překvapení, že se Sony se svou službou vytasilo už na výstavě CES 2014. Využilo koupenou platformu Gaikai, jméno ovšem zahodilo.

PlayStation Now ambice nechybí, podobně jako svému předchůdci. Sony majitelům PS4 a PS3, později pak i handheldu PS Vita, nabídne možnost streamovat tituly z éry PS3. Moc se ale neradujte, neboť létě bude Now spuštěno pouze v Severní Americe.

Evropu Sony oprávněně považuje za problémovější území, rozdělené na mnoho států, kde platí pokaždé trochu jiná pravidla. Rok 2015 proto platí za nejbližší přípustné období, kdy by Now mohlo v Evropě šlapat. Kompatibilní nakonec nebudou pouze uvedené konzole, již z počátku budou podporovány také televizory Bravia (modely pro rok 2014). Sony chce hry cílit na řadu platforem. Má šanci profitovat i na lidech, kteří nevlastní PS3 či PS4.

I postup ve hře se bude ukládat do cloudu. Protože se firma s nástupcem Gaikai hlásí o slovo, znamená to, že již službu připravila na ostrý provoz a věří si s ní. Doufejme, že opět nebudeme zklamáni lagy a nízkou kvalitou přenosů. Pokud ale bude všechno pracovat, jak má, budeme se moci radovat, že jsme stáli na prahu revoluce.

Zdroj: PlayStation.Blog.Europe

Ohodnoťte tento článek!