Publero.com slaví rok ostrého provozu a představuje nové projekty

0

Brno, 21. června 2012 – Digitální distributor tisku Publero oslavil rok od spuštění svého webového portálu. V rámci oslav prvního roku fungování portálu připravilo Publero pro stávající i nové uživatele dárky ve formě zvýhodněných cen titulů a spuštění soutěží na Facebooku. Do druhého roku provozu portálu se čtenáři mohou těšit také na nový provizní systém s názvem „Pozvi přátele“. Kromě těchto novinek připravuje Publero do budoucna například aplikaci pro iPhone, Android a spuštění zcela nové divize EDU.

Nová funkce „Pozvi přátele“ funguje jako provizní systém pro čtenáře a jejich komunitu přátel. Za každého pozvaného a nově registrovaného přítele na Publero.com získá čtenář 5 Kč kreditu. Z každého nákupu pozvaného přítele navíc čtenář získá 2 % z hodnoty jím provedené transakce. „Do budoucna hodláme do systému integrovat prvky z oblasti sociálního čtení, především možnost sdílet a záložkovat oblíbené tituly mezi přáteli a to jak na portálu Publero.com tak přes Facebook či Twitter,“ dodal k rozvoji systému „Pozvi přátele“ ředitel společnosti Publero Jakub Kadeřábek.

Do druhého roku ostrého provozu připravuje Publero inovace a zdokonalení stávajících služeb i rozjezd zcela nové divize. Možnosti elektronického čtení Publero rozšíří skrz uvedení nové aplikace pro Android i přizpůsobení aplikace Publero Mobile pro iPhone. Ve finální fázi testování je také desktopová aplikace, která umožní offline čtení na PC či notebooku. Ve spolupráci se školami firma připravuje i start projektu Publero EDU. Hlavním posláním projektu bude digitální distribuce odborných knih, skript a učebnic.

Bilance prvního roku fungování portálu Publero.com
Rok od ostrého spuštění provozu portálu získalo Publero 19 000 registrovaných čtenářů a do svého portfolia zařadilo 300 placených i neplacených titulů. Pro čtenáře portál přináší jednoduchou možnost nákupu tisku, komfortní čtení i neomezeně velkou digitální knihovnu pro uchování titulů. Vydavatelům portál umožňuje využití plného potenciálu digitální distribuce (zisk nového segmentu čtenářů, prodej starších čísel, statistiky o chování čtenářů i zabezpečení proti kopírování obsahu). V rámci zlepšení uživatelské přívětivosti prošel portál jen deset měsíců po oficiálním spuštění kompletním grafickým i funkčním redesignem. Na počátku května prošla také redesignem flashová aplikace Publero Reader, v níž např. přibyly funkce sdílení na sociálních sítích či došlo k úpravě fullscreenového a náhledového režimu.

O společnosti Publero
Společnost Publero působí na českém trhu od roku 2010 a specializuje se na digitální distribuci časopisů, novin a katalogů. Prostřednictvím digitální distribuce Publero reaguje na celosvětový pokles prodejů klasických papírových tiskovin a zároveň přináší čtenářům komfort spojený s elektronickým čtením. Kromě unikátního českého technologického řešení v podobě online čtečky Publero Reader a čtečky Publero Mobile pro iPad je výhodou služby i nižší cena titulů oproti jejich tištěným verzím. Publero používá jako distribuční kanál téměř 100 vydavatelů. V současnosti je na portálu registrováno 19 000 uživatelů, jimž je k dispozici více než 300 titulů. Neustále se rozšiřující portfolio digitální trafiky Publero disponuje placenými tituly i tituly zdarma.

Aktuality z Publero.com hledejte na Facebooku a Twitteru.

Ohodnoťte tento článek!