Půjčovna Xbox Game Pass nabídne každý měsíc minimálně pět nových her

2
Microsoft Xbox Game Pass
Microsoft Xbox Game Pass

V Česku odstartoval Xbox Game Pass, herní předplatné pro Xbox One. Hodí se především novým uživatelům, kteří na konzoli přešli z PC a nechtějí rovnou utrácet tisíce za nové hry. Za pouhých 149 Kč měsíčně totiž hráči dostanou přístup k více než stovce titulů. (V eurozóně se mimochodem platí 10 eur, tedy 260 Kč.)

Dennis Ceccarelli, senior product manager Xboxu, prozradil, že se katalog každý měsíc rozroste minimálně o pět nových her. Půjde o balík titulů různých žánrů, stáří i hodnocení tak, aby si vybral každý. Novinky přibydou vždy první den v měsíci.

Odpověděl také na otázku, kdy budou původní hry z nabídky odstraněny. Současný katalog podle Ceccarelliho zůstane minimálně do listopadu, pak možná některé hry zmizí. Naprostá většina z nich ale zůstane a hráči je budou mít k dispozici celou dobu, co si Game Pass budou předplácet.

Teoreticky totiž hrozí, že začnete něco hrát, a než singleplayer dokončíte, titul už v Game Passu nebude. V takovém případě bude třeba hru dokoupit, uložené pozice i achievementy ale pochopitelně zůstanou.

Ohodnoťte tento článek!

2 KOMENTÁŘE