Půl tera do mobilu: Integral Memory vyrábí 512GB karty MicroSDXC, na prodej v únoru

1

Pokrok se nezastavuje, tedy alespoň v některých oblastech počítačového průmyslu. Není to tak dávno, co jsme tu psali o zatím největší existující kartě MicroSD – míněno největší co do kapacity úložiště, nikoliv velikosti, přirozeně. Oním rekordmanem byla karta od SanDisku zvící 400 GB. Dlouho jí ale vavřínový věnec nezůstal. Na trh teď totiž míří konkurence, která kapacitu zastrčitelnou do telefonů nebo tabletů zaokrouhlí rovnou na kulatých 512 GB.

512GB kartu MicoSD (přesněji řečeno MicroSDXC) uvedla na trh méně známá firma Integral Memory sídlící v Británii. Mělo by jít o standardní a plně kompatibilní zařízení, kartička je typu UHS-I. Nejde o nejvýkonnější z úložišť, rychlostní třída je jen Class 10, respektive U1 v systému rychlostních tříd UHS a V10 v novějším třídění Video Speed Class. Tato kategorie má garantovat minimálně 10 MB/s v sekvenčním zápisu. Reálně by ale 512GB karta mohla být rychlejší, neboť ve specifikacích Intragral udává přenosovou rychlost čtení/zápisu „až 80 MB/s“.

integral-512gb-microsdxc-1Karta Integralu ale nemá specifikovanou žádnou třídu výkonu pro aplikace, takže nebude moc vhodná pro provoz programů na mobilním zařízení. Jde tedy o výrobek spíše pro klasické užívání v roli prostoru pro filmy, hudbu a podobná data. Případně samozřejmě pro záznam do kamer, fotoaparátů nebo dronů a podobných vymožeností.

512GB karta MicroSDXC firmy Integral Memory
512GB karta MicroSDXC firmy Integral Memory

512GB karta od Integralu se má začít prodávat během února. Zda bude k sehnání i u nás, to těžko říct. Značka Integral Memory se v našich obchodech zdá se tu a tam vyskytuje, ale distribuce to není příliš široká. Pokud 512GB kartu do mobilu vyloženě potřebujete, pak vám asi nezbude než doufat a pátrat ve vyhledávačích zboží. Tisková zpráva ohlašující prodej této „obří MicroSD“ jinak nezmiňuje nic o ceně. Zatím tedy netušíme, jak velký luxusní příplatek za zatím největší dostupnou kapacitu bude účtován. SanDisk si za karty s rekordní kapacitou obvykle nechá dost zaplatit, ale Integral přece jen není tak profláknutá značka, takže by mohla být vstřícnější.

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář