Původcem problémů omezené nové zamykací obrazovky jsou Windows Phone 8.1

0

Včera jsme se podivovali nad omezeními a problémy první verze slíbené nové podoby zamykací obrazovky pro Windows Phone 8.1. Microsoft na této aplikaci spolupracuje s populárním vývojářem Rudy Huynem. Ten na Twitteru poskytl několik odpovědí, z nichž překvapivě vyplývá, že za problémy stojí povětšinou systémová omezení.

Po dalším testování jsem zjistil, že ikona aplikace Battery není jediná, která se nezobrazuje. Místa správných ikon v řádku s notifikacemi na zamykací obrazovce zaujímají hvězdy. Proč? Jedná se o systémové omezení – aplikace Live Lock Screen ikony prostě nepřečte, nemá k nim přístup. Nic na věci nemění, že pochází z dílen Microsoftu.

Vývojáři kolem Windows Phone pracují na odstranění omezení. Ani problém, kdy se místo zamykací obrazovky na pár vteřin objeví načítací obrazovka a s ní nápis „Resuming“, nepramení z aplikace samotné. Opět se bavíme o systémovém problému, jenž bude časem napraven. Totéž platí pro dětský koutek.

 

Podle Huyna je Live Lock Screen označena za betaverzi právě z důvodu, že Windows Phone 8.1 neobsahují všechna potřebná API. Jak je to ale možné? Modifikovanou zamykací obrazovku předváděl Joe Belfiore jako jednu z prvních nových funkcí na konferenci Build 2014. Vývojáři patrně nestíhali, a tak jsme funkci dostali se zpožděním formou aplikace.

Mělo vůbec cenu vydávat takto omezený software? Tipuji, že příslušná API pro bezproblémový chod spatříme v jedné z aktualizací pro Windows Phone 8.1. Doufejme, že už v té první, která pomalu číhá za rohem. Beru, že se Joe chtěl zavděčit fanoušků a splnit sliby, ale současná podoba Live Lock Screen nás moc nepotěšila.

Třeba budou zamykací obrazovky příště dostupné přímo v systému. Proč ale na Buildu Microsoft presentoval funkci, která měla k dokončení očividně ještě hodně daleko? Některé záhady vesmíru se nám asi rozluštit nepovede.

Ohodnoťte tento článek!