QNAP podporuje (nedostatkové) pevné disky o kapacitě 4 TB

0

Výrobce druhých nejlepších NASů na světě, taiwanská společnost QNAP, oznámil podporu 4TB pevných disků. Donedávna šlo na QNAPech provozovat pevné disky o maximální kapacitě 3 TB, nyní již můžete zakoupit ty největší. Je to jistě dobrá zpráva, kdyby tu ovšem nebylo jedno ale. Trh s pevnými disky je nejen kvůli thajským záplavám velmi zabržděn a je velký problém sehnat i 3TB disky, o 4TB nemluvě.

QNAP testoval Hitachi Deskstar HDS724040ALE640 (SATA 3,5″, 7200 ot./min), který stojí kolem 10 000 Kč a v běžných obchodech jej stále nepořídíte. Maximální kapacita, která se dnes vyskytuje na pultech obchodů činí 2 TB. Pamatujete, jak už je to dlouho, co se objevily a pořád nejsou překonány?

 

QNAP uvedl, že se testy tohoto obřího disku podařily na všech NASech řady Turbo NAS kromě nejstarší x09. To je jistě dobrá zpráva, ale uživatel z toho bude něco mít, teprve až si takové disky bude moci pořídit za rozumnou cenu; nebo je aspoň bude mít kde koupit. Zatím to spíše vypadá na potřebu NASů s více sloty pro více menších disků – data nepočkají.

qnapQNAP TS-869 Pro


zdroj: tisková zpráva

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. „Ribbon má trvale vysunutý 22,5 % uživatelů. Od takhle velké novinky byste možná čekali víc. Na druhou stranu ve výchozím stavu se schovává, takže jej ručně musíte zapnout. Začátečníci jej zřejmě vynechají, a na funkci, kterou člověk musí ručně aktivovat, nebude oněch 22,5 % zase tak špatným výsledkem.“

    No jasně, začátečník používá Win 8 CP:D

    „Stále musíme brát v potaz to, že Windows 8 Consumer Preview používá omezený počet lidí, navíc je většina z nich technicky zaměřená. Neměli by ale právě tito uživatelé používat pás karet v hojnější míře?“

    A proč bychom měli? Mně zajímá v 90% případů obsah složky a chci vidět co nejvíc položek, ty nejdůležitější věci jdou udělat myší bez ribbonu, ty pokročilé v TC a průzkumník je neumí… Mně přijde to číslo docela vysoké, navíc, co to je technicky zaměřený uživatel? jeden je programátor, druhý grafik, třetí je počítačový nadšenec a žádný z nich není nijak na průzkumníka fixovaný:)

  2. Súhlasím s Hmm007. Ribbon v Exploreri je zameraný hlavne na začiatočníkov. A vzhľadom na to, že je štandardne skrytý, a že Win8 CP používajú predovšetkým profesionáli, je 22% veľmi slušný výsledok.

  3. Podle mého názoru by toto číslo mělo být ještě nižší, aspoň já používám průzkumníka snad jen na cizím počítači, kde není nějaký lepší manažer k dispozici. Takže kdybych používal Win8, zůstane u mě průzkumník ve výchozím stavu, protože bude sloužit jen k instalaci lepšího programu 🙂