Qpad MK-80: (další) podsvícená mechanická klávesnice

0

Pravidelní čtenáři si jistě vzpomenou na klávesnici Mionix Zibal 60, o které jsme informovali přibližně před týdnem. Švédská společnost Qpad oficiálně vydala klávesnici, která na první letmý pohled do specifikací jakoby Zibalu 60 z oka vypadla (tedy, vydala ji už před týdnem, ale dostupnost je nahlášena až na květen/máj, tak nám snad zpoždění odpustíte). Taktéž se jedná o model s mechanickými snímači stisku a individuálním podsvícením kláves (tentokrát modrými diodami), rozdíly se ale najdou. A opět se dozvíte pár užitečných střípků nejen o klávesnicích, které většina z nás bude navždy jen obdivovat za výlohou.

Podobně jako Mionix Zibal 60, i Qpad MK-80 používá snímače stisku od firmy Cherry, tentokrát se ale jedná o variantu MX Blue, které poskytují hmatovou odezvu a cvakají a jdou stisknout o něco snadněji než Cherry MX Black. Klávesy mají zdvih 4 mm, „spínají“ ale ve dvou milimetrech. Snímače údajně vydrží 50 milionů stisků.

Každá klávesa je podsvícena modrou diodou, intenzitu podsvícení můžete nastavit ve čtyřech úrovních.

Na těle klávesnice jsou vyvedeny dva USB porty a také 3,5mm jacky pro sluchátka a mikrofon. Součástí příslušenství jsou dále čtyři oranžové klávesy, které si uživatel může nasadit namísto kterýchkoliv jiných, které si vydloube.

Jak u klávesnic pro hráče bývá standardem, MK-80 má anti-ghosting technologii a zvládne správně rozpoznat větší počet současně stisknutých kláves. Qpad ale silně doporučuje MK-80 připojovat přes starší konektor PS/2, a to ze dvou důvodů. Za prvé, na PS/2 klávesnice rozpozná neomezený počet kláves (n-key rollover), na USB jich ale můžete naráz zmáčknout pouze šest. Za druhé USB spotřebovává procesorový čas a může tak nepatrně snižovat výkon při hraní.

Qpad poskytuje na klávesnici dvouletou záruku. Cena zatím nebyla oznámena, v nabídce českých e-shopů klávesnice zatím není. MK-80 ale zajisté nebude levná a to nejen kvůli pozlaceným konektorům, údajně pro lepší odezvu.

Zdroj: Qpad

Ohodnoťte tento článek!