Qriocity: odpověď Sony na Apple iTunes

0

Společnost Sony letos spustila vlastní multimediální obchod Qriocity s nabídkou hudby a filmů. V Evropě se nyní objevila možnost neomezeného streamování hudby, což zatím chybí i konkurenčnímu iTunes. Ve službě Music Unlimited si tedy uživatelé nekupují ani nepůjčují skladby, ale rovnou si je odkudkoliv streamují z internetu. Od iTunes se podobný krok čeká už delší dobu po akvizici služby Lala.

Sony spustilo Music Unlimited 22. prosince ve Velké Británii a Irsku. Základní (Basic) účet stojí 3,99 euro/libry na měsíc (omezené doplňkové služby), plný účet (Premium) stojí 9,99 euro/libry. Sony startuje s nabídkou 6 milionů písniček z kolekcí hlavní čtyřky vydavatelství: Universal, Sony, Warner a EMI; a bude dále rozšiřovat.

QriocityQriocity od Sony u nás zatím není podporováno

Qriocity je dostupné na počítači, PS3 a dalších do sítě připojených spotřebičů Sony (Blu-ray přehrávače, televizory Bravia apod.). Do dalších zemí se Music Unlimited (USA, Kanada, Německo, Francie, Itálie, Španělsko, Nový Zéland a Austrálie) dostane až na začátku přístího roku.

Nabídka filmů Qriocity Video on Demand funguje už od dubna v Americe, v listopadu pak přišla do Francie, Německa, Itálie, Španělska a Velké Británie. Zde už se jedná o klasickou půjčovnu za poplatek.

Zdroj: Sony

Ohodnoťte tento článek!