Qualcomm má první třípásmovou Wi-Fi, připojíte se s ní kdekoliv až 7 Gb/s

0

Qualcomm oznámil čipset, který si poradí s dosavadními Wi-Fi sítěmi (2,4 GHz a 5 GHz), novou 60GHz a ještě k tomu Bluetooth 4.0. Spojí se tak s téměř čímkoliv, a to až rychlostí 7 Gb/s.

Patří mezi procesorové giganty, jeho Snapgradon je nejvýznamnějším SoC moderních smartphonů. Letos v lednu za 3,1 miliardy dolarů koupil firmu Atheros, která zase výrazným způsobem ovlivňuje svět sítí.

Posledního května Qualcomm Atheros společně s Wilocity oznámily nový čipset AR9004TB, který pracuje ve třech bezdrátových pásmech. Podporuje stávající Wi-Fi 802.11a/b/g/n na 2,4 i 5 GHz, ale zároveň přidává 60GHz WiGig (802.11/ad). Ten má ambice nahradit spoustu kabeláže domácnosti. S maximální teoretickou propustností 7 Gb/s bez problémů zvládne nekomprimované Full HD video ve 3D i s multikanálovým zvukem. A ještě zůstane rezerva. AR9004TB si poradí i s Bluetooth 4.0.

První vzorky mají být vyroby na začátku léta, do konce roku by se mohly objevit v koncových zařízeních. Na právě probíhajícím Computexu už Atheros připravil první dema.

Ohodnoťte tento článek!