Qualcomm taktéž ohlásil novou generaci SoC Snapdragon

0

Podobně jako jiní hráči na trhu mobilních zařízení oznámil i Quality Communications (Qualcomm) brzké uvedení svých systémů na čipu (SoC) Snapdragon nové generace. Čipy s kódovým označením Krait budou založené opět na předchozích návrzích vlastních vývojářů Qualcommu, stále využívající instrukční sady ARM v7. Tentokrát to budou SoC až se čtyřmi procesorovými jádry.

Qualcomm slibuje celkové zvýšení výkonu až o 150 %, spotřeba přitom má současně klesnout o 65 %. Bližší podrobnosti americký výrobce ještě zveřejní, nicméně již oznámil, že budou existovat i jedno- a dvoujádrové verze, frekvence čipů má činit až 2,5 GHz (pravděpodobně u jednojádrových modelů). Označení SoC bude MSM8930, MSM8960 a konečně APQ8064.

Všechny tři budou spárovány s grafickými procesory Adreno, konkrétně ve verzích 305, 225 a 320 (se čtyřmi jádry). Ty mají být až 6¬É× / 8× / 15× výkonnější než původní Adreno, umožní tak přehrávání videa a hraní her ve FullHD rozlišení či stereoskopickém 3D. Výrobce celkově slibuje výkon na úrovni herních konzolí. Přímo v čipech je také integrován LTE modem, nechybí samozřejmě podpora Bluetooth a Wi-Fi.

První ze SoC Snapdragon, QSD8650

K dispozici budou nejdříve dvoujádrové MSM8960, partneři dostanou vzorky ve druhém čtvrtletí. Zbývajících dvou se pak dočkají až napřesrok.

Zdroj: TZ Qualcomm

Ohodnoťte tento článek!