Qualcomm ukázal ultrazvukový snímač otisků. Může být schovaný i pod displejem [MWC]

0

Aktuální snímače otisků, které najdeme v mobilech, mají tři hlavní nevýhody. Nedělají jim dobře zpocené prsty nebo umaštěné čtečky, lze je snadno obelstít a snímač zabere na telefonu cenné místo. Qualcomm na MWC představil řešení, jež má být dokonalejší než dnes běžné kapacitní senzory.

Nový Sense ID pracuje na ultrazvukové bázi a má vyšší přesnost, takže nesnímá jen povrch prstu, ale zaznamená také hloubku a jednotlivé potní póry v kůži. Ultrazvuku navíc nevadí mokré prsty a signál projde i skrz tenké vrstvy oceli, hliníku, plastu nebo skla. To znamená, že je výrobci mohou vložit přímo pod displej. Čtečka jako taková je ale malá, takže software bude muset na displeji vyznačit, kam máte prst přiložit. O nevýhodách firma pochopitelně nemluví.

 

Čtečka byla vyvíjena pro nové SoC Snapdragon 810 a 425, ale Qualcomm slibuje, že obvody budou kompatibilní i se staršími čipy Snapdragon řad 400, 600 a 800. V prvních komerčních produktech by se technologie měla objevit ještě tento rok. Qualcomm už prý spolupracuje s většinou hlavních výrobců.

Zdroj: Qualcomm

Ohodnoťte tento článek!