Quanta nakupuje CNC stroje pro vlastní výrobu kovových unibody

0

Když se řekne ODM, mnoho z nás si představí výrobce levných, plastových notebooků s mizerným zpracováním, který seká počítače jak Baťa cvičky za co nejnižší cenu. To se ale možná brzy změní. Největší velkovýrobce přenosných počítačů na světě, Quanta Computer, teď podle zpráv z Digitimes nakupuje CNC obráběcí stroje a chce rozšiřovat výrobu unibody notebookových šasi.

Výroba kovových šasi probíhá u velkých výrobců jako Quanta nebo Compal již nyní. Zvyšující se poptávka po Ultraboocích ale znamená, že se tito výrobci stávají závislejšími na externích dodavatelích, protože momentálně nejsou sami schopni poptávku uspokojit. Nákup CNC strojů je tak logický; vzhledem k tomu, že se zisky ODM snižují kvůli zvyšujícím se cenám práce v Číně je logické, že se snaží šetřit jinde a vlastní výroba kovových těl pro notebooky je jedním z nabízejících se způsobů.

Pro nás uživatele to znamená, že bychom v budoucnu měli potkávat na pultech obchodů více notebooků (hlavně Ultrabooků) s unibody zpracováním, podobným jako nyní mají MacBooky od Applu. To bychom jistě všichni ocenili, protože i nejzarytější odpůrce Applu musí uznat, že zpracování jejich produktů bývá vždy perfektní.

Zdroj: Digitimes

Quanta nakupuje CNC stroje pro vlastní výrobu kovových unibody

Ohodnoťte tento článek!

Sdílejte

1 komentář