Quantum Break bude první hra od Microsoftu, jež poruší exkluzivitu Storu

0

Zatímco si Tim Sweeney, spoluzakladatel Epic Games, myslí, že Microsoft sabotuje Steam a rozbíjí jej, ačkoli neřekl, jak tohoto cíle má dosáhnout, Microsoft dělá pravý opak. Během poslední konference E3 slíbil, že své hry začne nabízet na Steamu. Bohužel nebyl konkrétní, takže jsme nevěděli, kterých titulů se to týká a kdy na populární digitální distribuční platformu dorazí, ale dnes už víme aspoň jednu věc.

Zcela určitě na Steam zavítá Quantum Break, zatím poslední hra od proslulého finského studia Remedy. Původně vyšla letos v dubnu na Xbox One a pro počítače s Windows 10 skrze Windows Store. Microsoft  si je ovšem vědom, že je jeho Store zatím slabý a neznámý. Rájem her se na počítačích stal Steam, proto pokud chce firma své hry prodávat, nedává smysl, aby se stranila hráčské populaci ve svém Storu.

Quantum Break má už na Steamu stránku, ne však cenovku
Quantum Break má už na Steamu stránku, ne však cenovku

Quantum Break bude na Steamu dostupný od 14. září. Digitální edice bude obsahovat všechny aktualizace, které pro hru dosud vyšly. Spolu s tímto oznámením Microsoft snižuje cenu hry pro Xbox i ve Windows Storu na 39,99 dolaru. Mělo by to být kolem tisíce korun, aktuálně ve Storu vidím cenovku 1 100 Kč. Jak mne upozornil čtenář Juzzy, na Steamu je uvedeno, že hra poběží nikoli pouze ve Windows 10, ale ve Windows 7 a novějším. Ovšem, že jen v 64bitové edici, minimálním požadavkem je totiž 8 GB operační paměti.

Dále se do obchodů chystá standardní krabicová edice Quantum Break pro počítače, kterou bude možné aktivovat i na Steamu, zřejmě ale bude fungovat i bez něj. Stát bude 39,99 eura a bude obsahovat také video o tvorbě hry nebo soundtrack a plakáty. Půjde totiž o sběratelskou edici nazvanou Timeless Collector’s Edition.

Zdroj: Xbox Wire via Thurrott.com

Quantum Break bude první hra od Microsoftu, jež poruší exkluzivitu Storu

Ohodnoťte tento článek!