Další věc, co bude třeba nabíjet. Quartz je nejchytřejší termoska na světě

3
Quartz Bottle
Quartz Bottle

Pokud jste se po přečtení nadpisu chytili za čelo, máme pro vás dobrou zprávu. Tentokrát má elektronizace tak primitivní věci jako láhev na vodu smysl. Zapomeňte na Bluetooth, displej, připojení k internetu apod. Quartz Bottle je samočisticí termoska. Víko ukrývá UVC LED světlo, které zneškodní bakterie a viry, které se nacházejí v lahvi.

O dezinfekčních účincích UV záření o vlnové délce 280nm není třeba pochybovat, běžně se používá v průmyslu i zdravotnictví. Quartz ale slibuje první přenosné řešení. Podle výrobce prý nebude třeba láhev při plnění pouhou vodou prakticky čistit. Běžná láhev začne po přemnožení bakterií uvnitř nepříjemně zapáchat. Tvůrci mají ambice především nahradit plastové PETky, které lidi vyhazují, aniž by je vyčistili a opětovně používali.

Quartz se prý hodí do auta, posilovny nebo třeba na kempování a turistice, kde lze lahev použít i k sterilizování vody z přírodních zdrojů. Láhev je z nerezové oceli, má 232 mm na výšku, 69 mm v průměru a váží 370 gramů. Dovnitř se vejde 525 ml vody. Quartz udrží studenou vodu až 24 hodin a teplou až 12 hodin.

Čištění se aktivuje tlačítkem, proces trvá 60 sekund. Pak se automaticky spustí každé čtyři hodiny. Na jedno nabití (přes USB) akumulátor vydrží dva až tři měsíce.

Kampaň na Kickstartu zaznamenala velký úspěch. Po pár dnech již přes 4000 backerů zaplatilo 400 000 dolarů, cílová částka byla 30 000. Nejrychlejší zájemci mohou láhev získat za 59 dolarů, běžná prodejní cena bude 99 dolarů. Quartz Bottle se k prvním majitelům dostane v březnu 2018.

https://youtu.be/7uvxjNut1gk

Ohodnoťte tento článek!

3 KOMENTÁŘE

  1. Tohle na první pohled připomíná projekt Fontus, což byl prů*er gigantických rozměrů, technologicky je to uvěřitelnější. Akorát se bojím že do toho někdo naleje vodu z kaluže a bude čekat, že z toho bude zázrakem pitná voda a skončí ve špitále.

  2. Většina projektů na Kickstarteru jsou neskutečné blbosti. Když jsem si přečetl nadpis, tak jsem měl nezadržitelný pocit, že další chytrák zkouší vylákat z lidí peníze za stupidní produkt. Ale po přečtení článku jsem změnil názor o 180°.
    Sám používám dvě PETky na měsíc, které pak vyhodím, protože jsou už nepoužitelné. Zkoušel jsem znovupoužitelné flašky, ale vždycky jsem narazil na problém s čištěním. Tenhle nápad je fakt chytrý. Jsem zvědavý, jestli finální produkt bude odpovídat slibům vývojářů.