Netflix má nového vyzyvatele. Quibi je televize pro ty, co nemají čas

1

Představte si Netflix zkřížený s TikTokem. Profesionální obsah tvořenými slavnými tvářemi ze světa filmu a televize, jehož stopáž ale bude velmi krátká. Nová služba Quibi (quick bites, rychlé kousky), která včera odstartovala v USA, nabídne okolo 50 pořadů s jednotlivými díly o délce několika minut. Quibi cílí na dvacátníky a třicátníky, kteří nemají čas (či trpělivost) a na video koukají jen na mobilu. Proto ani nenabídne webovou, desktopovou či televizní aplikaci.

Za službou stojí Jeffrey Katzenberg (bývalý šéf studia DreamWorks) a Meg Whitman (bývalá šéfka HP), kterým se podařilo přesvědčit investory k získání miliardy dolarů na rozjezd a hollywoodských tvůrců, kteří Quibi propůjčí talent. Obsahově nabídne několik formátů. Budou to celovečerní filmy rozdělení do kapitol (epizod), zábavní pořady, minidokumenty, zprávy a publicistika. Videa jsou mimochodem cíleně tvořená tak, že se dají sledovat také v režimu na výšku, takže i když bude obraz ořezaný, hlavní hrdina zůstane vidět.

Služba je placená, nabízí hned dva tarify. Ten základní za 5 dolarů obsahovuje jednu reklamu před spuštěním každého videa. U těch s délkou do 5 minut bude mít reklama nanejvýš 10 sekund, u delších pak 15 sekund. Tarif zcela bez reklam stojí 8 dolarů.

Zdroj: Quibi via Vanity Fair

Netflix má nového vyzyvatele. Quibi je televize pro ty, co nemají čas
Ohodnoťte tento článek!
3 (60%) 2 hlasů

1 komentář