Řada nových možností, jak prohlížet fotky. OneDrive najde i Pokémony

0

Microsoft uvedl několik novinek ve OneDrivu. Pokud OneDrive používáte, patrně jste si už sami všimli, že automaticky vytváří fotoalba. V podstatě skládá dohromady obrázky vyfocené na daném místě v krátkém období za sebou. Což funguje docela úspěšně, až na případy, kdy si do cloudového úložiště ukládáte screenshoty. Pak tato alba nemají valný význam. Osobně jsem automatické vytváření alb zaznamenal před dvěma třemi týdny.

Služba na ně také začala upozorňovat e-mailem. Podotýkám, že čas od času to ale udělala i dřív – o víkendech. Dříve ale na alba neupozorňovala aplikace pro mobily. Koncept byl navíc podstatně rozšířen, OneDrive dnes fotky dále seskupuje podle objektů nebo míst. Prohlédnete si i fotky pořízené v daný den, ale napříč celou historií. Co se stalo 24. července 2007? Pokud jste ten den něco vyfotili, OneDrive vám to ukáže.

Průřez historií

V oddílu pro procházení fotografií nově najdete pole pro přímé vyhledávání. Vyhledávání rozumí dokonce i emoji, identifikaci objektů nebo míst snad nemá cenu ani zmiňovat. Složky, kde se nachází více snímků, můžete přepnout do režimu zobrazení vhodného právě pro obrázky. V horní části je vypíchnut jeden snímek, pod ním uvidíte náhledy dalších. To ostatně znáte např. z Průzkumníka.

Tyto novinky se vztahují k webu a mobilním aplikacím. Jedno vylepšení zůstalo speciálně pro aplikaci ve Windows 10. Pakliže se k zařízení přihlašujete pomocí účtu Microsoft, v aplikaci Fotky uvidíte automaticky rovněž snímky z cloudu. Poslední novinka nás bohužel donutí porušit nepsané pravidlo o tom, že nechceme psát o Pokémonech.

Co naplat, OneDrive dostal do vínku rozpoznávání Pokémonů. To vám usnadní ve svém cloudovém úložišti dohledat všechny snímky obrazovky, na nichž jste zaznamenali své úspěchy v této hře. Pokémony najdete i podle jejich jmen. Ironií je to, že s mobily s Windows Pokémony lovit nelze.

Zdroj: Office Blogs

Řada nových možností, jak prohlížet fotky. OneDrive najde i Pokémony

Ohodnoťte tento článek!

Sdílejte