Radeon Fury X v 3DMarku: rozdíly proti Titanu X jsou prý v rámci chyby měření

0

Uvedení GeForce GTX 980 Ti máme za sebou a po Computexu je pomalu je čas na druhou (dle pořadí, technologicky asi první) velkou grafickou událost pozdního jara – nové highendové GPU od AMD, Fiji, a na něm založený Radeon Fury X. Včera jsme zde měli neoficiálně uniklé specifikace jak jeho plného, tak levnějšího oříznutého modelu a také první benchmarky. Ty však byly v OpenCl, zatímco dnes už máme od webu VideoCardz k dispozici i pro hraní směrodatnější údaje ze syntetického grafického testu 3DMark FireStrike – a také nějaké další podrobnosti.

Už potvrzení dřívějších domněnek, že Fiji půjde po kulatém počtu stream procesorů a má 64 CU (tedy 4096 shaderů) a 128 rasterizačních jednotek, dává naději, že výkonem na tom bude Fiji hodně dobře. Snímek 3DMarku Fire Strike také potvrzuje (je-li pravý) takt 1050 MHz u GPU testované karty a efektivních 1000 MHz na pamětech HBM.

Výsledky Radeonu Fury X v 3DMarku FireStrike (Zdroj: VideoCardz)
Výsledky Radeonu Fury X v 3DMarku FireStrike (Zdroj: VideoCardz)

Podle čísel od webu VideoCardz je výkon v 3DMarku FireStrike hodně zajímavý. Je totiž prakticky shodný s Titanem X, proti kterému má zřejmě karta směřovat. Výsledky můžete vidět níže: Fiji v plné verzi taktované na údajně referenčních 1050 MHz má mírně horší výsledek v nastavení Extreme (7873 bodů proti 7989 u Titanu X, rozdíl 1,5 %). V náročnějším Ultra s rozlišením 4K se to ale prohodí a Fiji vede o 2,5 % s 3960 proti 3862 bodům. Nad referenční GeForce GTX 980 Ti pak Fury X vyhraje v obou testech asi o 100 bodů (1,5–2,5 %). Tyto rozdíly jsou ale všechny velmi malé.

Výsledky Radeonu Fury X v 3DMarku FireStrike (Zdroj: VideoCardz)
Výsledky Radeonu Fury X v 3DMarku FireStrike (Zdroj: VideoCardz)

Podle VideoCardz by výsledky měly být naměřené na sestavách s Core i7-5960X, není však známé, zda se jedná o vodou chlazený, či vzduchový Radeon Fury X. Fiji XT škáluje v 3DMarku podobně jako Titan X, takže rozdíl v CrossFire/SLI páru těchto karet je opět v rámci statistické chyby. Čísla pro přetaktované Fury X zatím bohužel nejsou, takže jak se s GM200 popasuje v tomto kritériu, těžko říct.

 

 

Jako přílohu k 3DMarku jsme pak včera dostali další obrázky vodního Radeonu Fury X z webu WCCFtech. Tentokrát ale nejde o rendery, ale podle všeho o regulérní fotografie. Prohlédnout si na nich lze svítící nápis Radeon na boku v akci, ale také backplate ze zadní strany, hadice chlazení a ventilátor na radiátoru (ten vypadá trochu jako Scythe Gentle Typhoon). Potvrzuje se také přepínač režimu na boku, který byl po úpravě jasu patrný na kartě, jejíž fotku pustil ven Johan Andersson z Dice.

Z Computexu víme, že AMD má kartu Radeon Fury X odhalit 16. června, čili už v úterý. Podle webu Fudzilla nicméně nepůjde o odhalení kompletní, většina informací má být vyjevena až 18. června. Recenze ale asi v tento den také ještě nebudou, Fudzilla má za to, že se zřejmě objeví až po následujícím víkendu. Podle starších úniků se mají Radeony Fury s čipem Fiji a HBM začít prodávat 24. června, což by mohlo korespondovat s datem vydání recenzí, ale definitivně to potvrzeno není. Fudzilla také upozorňuje, že množství karet na trhu by ze začátku mohlo být omezené.

Zdroje: VideoCardz (1, 2), WCCFTech, Fudzilla

Ohodnoťte tento článek!