Radeon HD 3850 X2 na obzoru?

0

Mezi Radeonem HD 3870 a jeho dvoučipovou verzí má ATI poměrně velkou mezeru v nabídce. Nejnovější zprávy říkají, že ATi připravuje Radeon HD 3850 X2, tedy pomalejší verzi své duální karty, která se stane soupeřem pro GeForce 8800 GT/GTS, ve své době tedy už GeForce 9800 GT/GTS, což jsou ale jen přeznačené karty již existující řady.

Radeon HD 3850 X2 bude prý vydán na Computexu. Tento veletrh se koná počátkem června/júna. Ale počkat, tou dobou by přece už měl jít na trh nový čip RV770, který se má stát přímým soupeřem pro jádro Nvidia G92. Znamená to tedy odklad RV770? Pokud se zprávy vyplní, bude to velmi pravděpodobné.

Zahrneme-li do našeho uvažování další zprávu serveru Fudzilla, pak si hypoteticky zpožděná R700 příliš času na výsluní neužije. Přibližně v září/septembri nebo říjnu/októbri totiž prý vyjde GT200, high-end nové generace Nvidie, který nebude trpět neduhy multi-GPU řešení.

Zdroj: Fudzilla

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. Podobné testy produktů, které jsou pod NDA, vždy svědčí jenom o tom, že beta ovladače jsou doopravdy ještě beta a že výrobce moc dobře ví, proč ještě není uveden finální produkt.

    Uniká mi smysl testu od kolegů z Asie, je to skutečně pouze propagační článek, který má ukázat na jejich server. Vypovídající hodnota nulová, tedy pardon, víme, že je problém s AA, který nVidia jistě intenzivně řeší.

  2. Čínani si z NDA hlavu nikdy nedělají, zajímalo by mě, jestli proti tomu velké společnosti nějak bojují. Posílat jim produkty na testování budou nadále, přeci je to pro ně dobrá reklama 🙂 Jestlipak mají vůbec NDA smysl.

  3. Moc hezký výkon, brutální, zhruba o 60% nad 3870X2 🙂 (tedy přesně to, co jsem říkal)

    Vzhledem k tomu, že tam není uvedená verze Forceware, tak to bude v reálu na final ovladačích ještě více. Uvedenou „nefunkčnost“ AA na jakého starší verzi Forceware bych viděl jako neschopnost číňanů, SLI se dá přinejhorším ručně nakonfigurovat pro každou hru (pokud nemá profil v ovladačích, což starší ovladače pro nové karty mít nebudou), ale tito amatéři to zjevně neumí…