Radeon HD 4850 na hi-res fotkách

0

Náš šéfredaktor Mirek Jahoda je právě v Taipei na veletrhu Computex 2008. Proto pouze na ExtraHardware můžete zhlédnout očekávaný Radeon HD 4850 na kvalitních detailních fotkách ve vysokém rozlišení. Obrázky zvětšíte kliknutím.

Na první pohled je Radeon HD 4850 k nerozeznání od modelu HD 3850, který má velmi podobný chladič. Popisek GV-R485-512H-B a tabulka pod exponátem ale jasně prozrazují, že se jedná o čerstvý přírůstek do stáje ATi, na který ještě neskončilo NDA.

Informace jsou velmi vágní, po přepsání modelového čísla by seděly i na současné Radeony.

Pro přídavné napájení stačí klasický šestipinový konektor, spotřeba karty tedy určitě nepřekročí 150 wattů a reálně bude o mnoho nižší.

Na zadní straně karty nalezneme štítek s výrobním číslem a dalšími informacemi a také nálepku s nápisem „FAST“. Přesný výkon sice ještě neznáme, ale toto je zcela neoddiskutovatelný důkaz, že nové Radeony budou rychlé.

Detail zadního štítku prozrazuje, že karta ve skutečnosti nepochází z továrny Gigabyte, nýbrž se jedná o vzorek (engineering sample) od AMD vyrobený v Kanadě. Sestavovací halu, která je součástí bývalého hlavního stanu v Markhamu, opustila tato karta už 25. února/februára 2008.

Čtěte také:
Spekulativní preview: Radeony HD 4800
Fotografie Radeonů HD 4800

Ohodnoťte tento článek!