Radeon HD 4870 s vodníkem

0

Sotva se Sapphire pochlubil s Radeonem HD 4870 s vapor chamber chlazením z edice Toxic, objevily se na internetu fotografie dalšího provedení této karty od dvorního výrobce karet ATI. Tentokrát se jedná o limitovanou edici s vodním chlazením (WaterCooled).

Sapphire se rozhodl kartu osadit 512 megabajty paměti GDDR5. Budete však jistě souhlasit, že výkon závisí především na frekvenci jádra. Tato karta je z referenčních 750/3600 MHz přetaktována na 800/4400 a zařadí se tak k nejrychlejším Radeonům s jádrem RV770. To nejdůležitější je ale samozřejmě tichý chod, který zajišťuje vodní chlazení.

Systém chlazení se velmi podobá tomu, co nabízí firma CoolIT Systems, a dost možná právě od nich Sapphire odebírá vodní chladiče pro tyto karty. Vidíme zde vodní blok, který kryje jádro, paměti i napájecí obvody, a krabičku „všechno v jednom“, tedy pumpu s radiátorem.

Radeon HD 4870 WaterCooled Edition ještě nebyl oficiálně vydán, německý obchod E-Shop24 jej ale má v katalogu za cenu 307 euro a 87 centů, v přepočtu něco málo přes 7400 Kč.

Zdroj: TechConnect Magazine

Ohodnoťte tento článek!