Radeon HD 5670 odhalen

0

Vydání Radeonu HD 5670 je zřejmě na spadnutí. Podpora Direct3D 11, 40nm výroba, nízká spotřeba – to vše jej bude charakterizovat stejně jako zbytek současné generace GPU od ATI. V tomto případě ale s nižším výkonem a tomu odpovídající nižší cenou. Následující fotografie vyvěsil na diskuzním fóru serveru HardOCP uživatel s přezdívkou Digital Viper-X.

 

GPU-Z detekuje Radeon HD 5670 jako jádro Redwood, které by mělo disponovat 400 stream procesory (to znamená pět SIMD bloků, polovina oproti Juniperu). Paměťová sběrnice zůstala na 128 bitech, ruku v ruce s ní jde 16 RBE (ROP) jednotek. Bohužel není znám počet texturovacích jednotek a neznal jej ani autor GPU-Z, takže utilita zobrazuje nesmyslnou hodnotu fillrate odpovídající Radeonu HD 5970. Karta, kterou testoval Digital Viper-X, byla vybavena gigabajtem paměti GDDR5 na efektivním taktu 4 GHz – lze předpokládat, že takto luxusní výbava bude na Radeonu HD 5670 v reálu k vidění velmi zřídka.

Zběžné testy výkonu napovídají, že výkon Radeonu HD 5670 by mohl být přibližně třetinu nad starším Radeonem HD 4670. Jedním z jeho nejbližších soupeřů tedy pravděpodobně bude GeForce GT 240, čerstvý přírůstek do nabídky Nvidie. Jejich hlavním bojištěm bude segment OEM.

Zdroj: HardForum

Radeon HD 5670 odhalen

Ohodnoťte tento článek!