Radeon HD 5870 X2 v Crysis 2

0

Crysis, popřípadě Crysis Warhead, je postrachem všech dnešních grafických karet. Pokud neplánujete pořídit alespoň GeForce GTX 260, rozlučte se s hraním na nejvyšší detaily, a to se bavíme o nízkém rozlišení 1680 × 1050. Jak si nový dvoučipový Radeon poradí s CryEnginem 3, nástupcem CryEnginu 2 z Crysis?

CryTek, tvůrce CryEnginu (Far Cry) či CryEnginu 2 (Crysis), ukázal CryEngine 3, na kterém bude pravděpodobně stavět Crysis 2. Aby těch novinek nebylo málo, stroj, na kterém byl nový grafický engine předváděn, byl vybaven ještě nevydaným Radeonem HD 5870 X2.

Engine byl představován v rozlišení 1920 × 1200 s vypnutým AA (v CryEnginu není manuálně zapnuté AA tolik poznat). Zapnuto bylo SSAO, Screen Space Ambient Occlusion, které prý bylo mnohem lepší, než v Crysis Warhead. Podle zdroje vše běželo hratelně jako po másle, žádné záseky. Jak je to s avizovanou fotorealistickou grafikou, z obrázku nepoznáme, ale pokud se od CryEnginu 2 vývojáři viditelně posunuli, asi se k akčnímu filmu přiblížíme opět o krok blíže.

Výchozí cena dvoučipového Radeonu se nejčastěji předpokládá na $599 (10 500 Kč).

Zdroj: Fudzilla

Ohodnoťte tento článek!