Radeon HD 6450 míří do obchodů

0

Karta sice byla představena již v únoru, ale dosud byla její dostupnost omezena jen na OEM trh. Nyní však míří také do maloobchodní sféry, kde by se měly objevit karty s aktivním i pasivním chlazením. Díky nízkému profilu obou verzí se Radeon HD 6450 stává ideální volbou do HTPC skříní.

Předpokládá se, že karta určená pro maloobchodní trh bude mít stejné specifikace jako ta, která je již dostupná pro velkoodběratele. Jádro Caicos čítá 160 stream procesorů s taktem 750 MHz, k nimž je pomocí 64bitové sběrnice připojeno 512 MB paměti GDDR5 o efektivní frekvenci 3600 MHz.
Druhá verze karty má čip podtaktovaný na 625 MHz, zato velikost GDDR5 paměti zůstala stejná, ale její efektivní frekvence klesla na 3200 MHz. Tato karta se bude prodávat také s 1 GB paměti DDR3 o efektivním taktu 1600 MHz.

Radeon HD 6450 podporuje technologii AMD Eyefinity pro až tři monitory. Samozřejmostí je také podpora DirectX 11, Open CL nebo hardwarová akcelerace videa pomocí UVD 3. Karta podporuje výstupy HDMI, VGA, DVI i DisplayPort, ale na záslepce se objeví pouze trojice z těchto konektorů podle preferencí každého výrobce.

Udávaná spotřeba karty je na 9 W ve Windows a 27 W v zátěži pro verzi s pamětí GDDR5, zatímco karta osazená pamětí DDR3 by měla mít spotřebu v zátěži ještě o 7 W nižší. Radeon HD 6450 by měl být dostupný v nejbližších dnech za cenu 55 dolarů, takže v našich obchodech by se jeho cena měla pohybovat okolo tisíce korun.

Zdroj: HotHardware.com

Ohodnoťte tento článek!