Radeon HD 6850 DirectCU

0

Jak to vždy bývá, zajímavá grafická karta se dostala do rukou nějakému geekovi, který neváhal, nafotil ji a fotky uveřejnil na webu. Fotky sice nejsou bůhvíjak kvalitní, ale alespoň jsou ostré a jemné a hlavně k nim známe i specifikace nereferenční karty. Radeony s čipem Barts začínají ukazovat zuby.


Jak už jsme uváděli u karet od Sapphire, Radeon HD 6850 nese jádro Barts s 960 aktivními stream procesory, jeho silnější kolega HD 6870 jich pak má zapnutých hned 1120. Číslo 960 platí i zde, ale aby se karta dobře prodávala, Asus přetaktoval jádro z referenčních 775 na závratných 790 MHz. Paměti jsou na tom stejně jako u Sapphire, 1 GB GDDR5 na 4000 MHz efektivně je připojen na 256bitové sběrnici.

Na výstupu najdete dvě DVI, HDMI a DisplayPort, podpora Eyefinity, CrossFireX či DirectX 11 nejspíš nikoho nepřekvapí.


Abychom ale výrobci jen nekřivdili, musíme informovat i o chladiči s dvěma 8mm měděnými heatpipe s přímým dotykem s chlazeným čipem (Heatpipe Direct Touch, u Asusu DirectCU). Teploty budou prý o 20 % nižší než u chladiče referenčního, s  hlučností to může být složitější, chladič je ale určitě výkonnější. Karta podporuje technologii Asus Voltage Tweak, pro notorické taktovače je tak k dispozici další hračka pro vybičování karty k vyššímu výkonu.


Asus EAH6850 DirectCU/2DIS/1GD5, jak se karta od Asusu označuje, bude oficiálně vydaná tento pátek., společně s ostatními Radeony HD 6800.

Zdroj: dvd4arab.maktoob.com

Ohodnoťte tento článek!