Radeon HD 6970 PCS+: takty nahoru, hluk dolů

0

Powercolor, výrobce grafických karet, konkrétně pouze Radeonů, si pohrál se silnějším Caymanem a Radeon HD 6970 ve verzi PCS+ se nám ukázal – a to v poměrně pěkném světle.

Hned si všimnete nereferenčního chladiče se dvěma devítilopatkovými 92mm ventilátory, které jsou posazeny opravdu hned vedle sebe víceméně „uprostřed“ karty. Ze základny se do pasivu rozbíhají čtyři osmimilimetrové (!) heatpipe a Powercolor se chlubí, že i přetaktovanou kartu zchladí tišeji a o 20 % účinněji než referenční chlazení. Radeon HD 6970 PCS+ má jako obvykle jádro Cayman s 1536 stream procesory, takty se ale zvedly z referenčních 880 / 5500 na 940 / 5700 MHz pro jádro a VRAM efektivně. Na 256bitové sběrnici jsou tu 2 GB pamětí GDDR5.

Ted Chen, CEO společnosti TUL, která Powercolor vlastní, u vydání informací prohlásil: „Věřím, že Powercolor PCS+ HD6970 poskytne výkon, který uspokojí i ty nejnáročnější a nejtvrdší hráče.“ Jde samozřejmě o jednostranné PR prohlášení, ale je jasné, že kvalitně chlazená karta bude na svém základu dost šlapat na paty GeForce GTX 580 a má mít i prostor pro další taktování, v tichu a chladu. Ještě počkejme na ověření kvalit chladiče prvními testy.


PCS+ HD6970, jak Powercolor označuje svou kartu, má obvyklých pět výstupů na obraz, dva porty DVI, jeden HDMI 1.4a a dva mini-DisplayPorty 1.2. Grafika se bude prodávat v únoru / februári ve dvou verzích, jedna z nich bude obsahovat plnou verzi Call of Duty: Modern Warfare 2. Ceny ještě neznáme.

Zdroj: TCMagazine

Ohodnoťte tento článek!