Radeon HD 6990 na fotkách

0

V pátek jsme vám ukázali Radeon HD 6990 na nezřetelné fotce v ruce Matta Skynnera, vzhledem k vašemu zájmu mám pocit, že na stole nafocený Antilles vám přijde také vhod. Do úvodu ještě jednu fotku z ruky:


Náhrada za Radeon HD 5970 s pětimístnou cenovkou nese dva 40nm čipy Cayman, celkem tedy 3072 stream procesorů. Každé jádro má na 256bitové sběrnici zapojené 2 GB pamětí GDDR5. Na fotkách vidíme, že karta má skutečně ventilátor posazený uprostřed karty, přední strana karty je otevřená, aby mohla karta vydechovat oběma směry. Taky jsou jasně vidět zpochybňované konektory PCIe – šestipin a osmipin. To ukazuje, že spotřeba duálního monstra se skutečně udrží do 300 W.

Nově taky hezky vidíme výstupy karty. Je tu DVI-DL a čtyři miniDisplayPorty, konektory tak stačí na EyeFinity-5. Celá horní polovina dvouslotové záslepky je tvořena výdechem. Zespodu má karta, stejně jako její kolegové ze stáje HD 6900, zapouzdření. Nechybí jedna propojka CrossFireX, pochopitelně můžete spojit jen dvě dvoučipové karty.

Zdroj: 4Gamer

Ohodnoťte tento článek!