Radeon R9 290X v různých uniklých testech: Od her a syntetiky až po Furmark

0

Táhlé čekání na grafické karty Radeon R9 290X (a R9 290) s novým čipem Hawaii už přineslo nejeden informační únik i mnoho fotografií připravovaných karet. Už v září (septembri) jsme zde mohli psát o benchmarcích, změřených na inženýrských vzorcích. Netrpělivost osob, kterým se tak či onak nové Radeony dostaly do rukou, ale s časem roste a tento týden se na internetu objevily výsledky různých testů z mnoha zdrojů.

Pojďme se tedy podívat na jakýsi přehled různých (většinou čínských) testů. Často nejsou příliš dobře zdokumentované, čemuž nepomáhá ani jazyková bariéra. Koneckonců jde ale celkově o neověřené informace, na které by tak jako tak bylo třeba hledět s opatrností. S definitivním názorem si raději počkejte na řádné recenze (dostupné budou snad už do konce měsíce). Z těchto pokoutních úniků si ale můžeme udělat předběžný obrázek.

Značné množství výsledků přišlo zejména z webu PConline, který také zveřejnil poměrně obsáhlou fotodokumentaci několika nereferenčních modelů nižších karet generace Volcanic Islands (od Radeonu R9 280X až po R7 240). V případě zájmu si ji můžete prohlédnout zde; k Radeonu R7 240 má tento web na stejném místě i nějaké výsledky benchmarků.

 

Výsledky z PConline jsou obecně asi nejzajímavější, neboť obsahují kromě obvyklých syntetických testů také srovnání ve hrách. Bohužel prakticky výhradně v rozlišení 1920 × 1080 bodů – až na jeden test v 2560 × 1600 bodů. Podívat se také můžete podívat na teploty karet a spotřebu sestavy ve Furmarku. Srovnat si tyto testy můžete s Radeonem R9 280X, GeForce GTX 780 a také Titanem. Bohužel nemohu kvůli čínštině příliš ručit za to, že jsou všechny grafy anotovány správně. Ostatně, jak již bylo řečeno, berte tyto předběžné výsledky skutečně s rezervou.

Pokud vás pro změnu zajímá, jak finální karty vypadají s chladičem i bez něj, mohu vám doporučit rozsáhlou galerii fotografií karty od HIS na webu VideoCardz.

Zdroje: PCEVA, PConline (1, 2), VideoCardz (1, 2)

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

 1. Problemom je stale DROP FPS. kde sa mi stava ze z cca 60-70FPS to padne na 20-25. V sniper mode je to +- rovnake. Ale co je najviac naprd sprepacenim to je match making. to co to robi od posledneho updatu je strasne, kopec krat mam podla XVM sancu na vyhru 30% a menej. proste otras. 

 2. Čest, no, OT trochu, ale právě kvůli tomu jsem WOT přestal hrát. Vypadá to, jako by pánové z WOT věděli jak dostat prachy z lidí, proto ti tam nasere plno idiotů, tak aby jsi moc nevyhrával a tím pádem nevydělával.

  A právě, ti co prozměnu neplatí a nedotujou tu hru peněženkou, tak ti jsou cpáni do té skupiny profíků, maj to promakané, nejlepší je to nehrát, ušetříte spostu času a peněz.

  Pěkný den, přeju.

 3. vidím, že každý tu má své zkušenosti. Já nad tím ztrávil opravdu mnoho hodin, a stálo mě to cca 4000kc, a řeknu ti, že když hrajes s takovýma 10, tak bez kreditu nemas sanci, proste neni z ceho hrat, a klidne muzes hrat jak buh,.. říkají tomu týmy, ale na málokoho se můžeš spolehnout, to prostě nejsou šachy, ikdyž by se to tak mělo hrát…

  zaznelo tu neco, že nenaslouchají svym hracum, *** já jsem na ne měl nějaké pozadavky, ohledne hry, a vždy na me čekalo, vyplňte dotazník, a vždy to bylo bez odpovědi, a za ty prachy, blee..*** jsem rád že mám pokoj

 4. Nevím zda budete ty grafiky testovat jednorázově a nebo postupně. Za měsíc bude nový patch a ten vám ty výsledky testů zase rozhodí.

  Bez modů mi jela 8.5 bezchybně (problém se sniper mode byl způsoben starou verzí jednoho souboru, již je to v modech opraveno). Nýčko mám akorát drobný zásek cca 1s po výstřelu, stává se to jen občas během hry, ale mám tam mody z 8.4 i 8.5 tak se ani nedivím :-).

 5. Moja konfigurácia i5-3570k, 16GB Ram 1600-CL9, HD7950@880/5000 nie je nijako obmedzená na rozlíšení 1280×1024 v žiadnej hre na úplné maximum, vrátane Crysis 3. Problémy som si všimol v horšie optimalizovaných hrách (starších) a taktiež vo WOT, kde mi automatika niekedy prednastavila takt procesoru na 1,6GHz (WOT počas čakania minimalizujem) a po maximalizácii som niekedy mal najrýchlejšie vlákno/jadro v turbe na 3,9GHz pridelené pre WOT. Táto situácia bola identická pod W7 Ultimate x64 aj W8 Pro x64.

  Celé som to vyriešil vypnutím úsporných nastavení procesoru a pretaktovaním na 4,4Ghz pre všetky jadrá. FPS mi po V-Sync už pod 60 nikdy nepadá. Celkom spokojnosť, až na pár vecí priamo v hre. Uvidíme, ako to dopadne po prechode na nejaký väčší monitor. Obávam sa, že na 2560×1440 to stačiť už nebude :/