Radeon R9 295X2 bude zlevněn o 500 USD. Je akční cena rýpnutí do Nvidie?

0

V pondělí jsme informovali o slevách, které dává Nvidia výrobcům herních sestav na jinak luxusně naceněnou dvoučipovou grafiku GeForce GTX Titan Z – problém je, že běžný zákazník žádnou takovou slevu nedostane. A přitom by u karty za 3000 USD bezpochyby prospěla. Snad je to náhoda, ale prakticky vzápětí se objevila zpráva, že masivní slevu chystá také AMD u svého dvoučipového Radeonu R9 295X.

Radeon R9 295X2 má od uvedení oficiální cenu 1500 USD, ovšem AMD má nyní nasadit akční cenu ve výši 999 USD, tedy o třetinu nižší. Informuje o tom server techPowerUp, zároveň ale dodává, že tato sleva nebude totéž, co definitivní snížení oficiální ceny karty. Jde o omezenou akci, která zřejmě poběží jen nějaký čas, co je však důležitější, nebude účinná plošně. Naopak by se měla týkat jen vybraných partnerských prodejců, podobně jako třeba různé bundlovací akce s hrami zdarma. Ti, kdo budou chtít za tisíc dolarů Radeon R9 295X2 pořídit, tedy budou muset nejprve jít do toho správného obchodu.

Potíž je v tom, že zatím chybí informace o tom, které to jsou. Velcí američtí hráči jako Amazon nebo Newegg zatím mají původní cenu. Podle webu KitGuru by akce měla začít do konce týdne, takže nižší cenovky by se snad měly objevit brzy. Velká otázka je pochopitelně, jak se tato sleva projeví v Evropě, potažmo u nás v České republice (případně na Slovensku). Radeon R9 295X2 se u nás prodává za sumy začínající okolo 35 tisíc CZK, promítnutí třetinové slevy by jeho cenu mohlo poslat zhruba k 24 000 CZK.


Radeon R9 295X2. Původní cena 1500 USD

Těžko říct, zda jde přímo o záměr AMD, ale média, která o chystané slevě informovala, neopomněla zdůraznit souvislost s oněmi slevami, které Nvidia dává OEM výrobcům na Titan Z. Kromě toho, že Radeon bude opět o poznání levnější (výrobci za Titan Z údajně platí zhruba 1800 USD), vypíchli novináři jednu věc. Nižší cenu si neužijí toliko výrobci luxusních herních počítačů, ale i normální kupující, které konkurenční Titan Z stále přijde na 3000 USD.

Za 1000 USD už duální karta představuje reálnou alternativu dvěma samostatným R9 290X v CrossFire, i když pochopitelně zůstává drahou legrací. Vodní chlazení použité u R9 295X lze pak brát jako bonus.

 

Zdroje: techPowerUp, KitGuru

Ohodnoťte tento článek!