Radeony 5700 se síťovkou, nebo Hydrou

0

Jeden z hlavních partnerů AMD, společnost TUL (Technology Unlimited) vlastnící značku PowerColor, hodlá na veletrhu Computex v Tchaj-peji (letos 1.-5. června) popustit uzdu své fantazii a představit celkem pět upravených Radeonů HD 57×0.

Prvním z nich bude HD 5770 Sniper Edition se síťovou kartou Bigfoot Killer. Ta je připojena pomocí PCI Express můstku jednou PCIe 2.0 linkou (zbývajícími patnácti teprve jádro RV840 XT, resp. Juniper XT, chcete-li dodržovat konvence AMD) a má k dispozici vlastní procesor a paměť, nezatěžuje tak hlavní procesor a snižuje odezvu, což se hodí při hraní po síti.

Následuje HD 5770 Evolution se stále oblíbenějším čipem Lucid Hydra. Jádro RV840 XT je opět připojeno přes něj, další až dvě grafické karty libovolného výrobce se mohou připojit přes zbývající sloty základní desky. Zbývající karty mají být vesměs nízkoprofilové HD 5750 a HD 5770 vhodné do HTPC.

Zajímavostí je chladicí technologie Vortex, o které se zatím ví pouze to, že má umožnit nastavení umístění ventilátoru pro různé zaměření protékajícího vzduchu. Něco podobného kdysi nabízel Sparkle se svými kartami Calibre a chladičem Dual Fly. PowerColor uvolnil pouze miniaturní črty spíše než snímky, na více informací budeme muset ještě nějakou chvíli.

  

Zdroj: Fudzilla, TechPowerUp!

Radeony 5700 se síťovkou, nebo Hydrou

Ohodnoťte tento článek!

Sdílejte