Radeony R9 290X a 290 jdou na pulty obchodů. Výrobci ukázali své základní modely

0

Grafické karty s čipem Radeon R9 290X jdou tento týden do prodeje a z různých internetových i kamenných obchodů se dostaly na svět snímky karet od jednotlivých výrobců. Konkrétně jde o XFX, Sapphire, Gigabyte a Club3D.

Z hlediska designu nejde v této fázi prodeje o nic světoborného a všechny karty jsou založeny na referenčním designu od AMD (na nereferenční verze si budeme muset ještě chvíli počkat). Karty jsou tak víceméně rozeznatelné jenom podle krabic a samolepky na chladiči.

O předpokládaném výkonu a cenách jsme už na ExtraHardware psali dříve.

V balení karet od Sapphire, Gigabyte a XFX najdete kromě karty a strohého příslušenství i aktivační klíč ke hře Battlefield 4 (Standard Edition). Slabší varianta karty v podobě Radeonu R9 290 (bez X) by měla do prodeje dorazit příští týden. Chris Li, manažer prodeje AMD, upřesnil datum na příští čtvrtek (31. října).

 

Zcela nepřekvapivá podoba R9 290 v referenční provedení je zatím vidět v podání výrobce Club3D.

Zdroj: videocardz.com (1, 2, 3)

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. zaujímavé sú tie výsledky grafiky tohto procesora…benchmarky jej idú extrémne dobre dokonca je v nich výkonnejšia ako GT 630…ale akonáhle sa testuje na nejakej hre výsledky sú diametrálne negatívne odlišné