Řádně větraná Cooler Master HAF X

0

Nová skříň HAF X vychází z HAF 932 a zachovává osvědčené konstrukční prvky, což zahrnuje zejména silné kvalitní plechy a zdroj umístěný dole. Asi nejvýraznější změnou je nahrazení velikého 230mm ventilátoru v bočnici o něco menším, 200mm, byl však posunut více do spodního rohu. Díky nižšímu umístění tak může lépe zásobovat vzduchem zdroj a grafické karty.

Strop skříně také tentokrát není perforovaný celý, ale jsou zde pouze pozice pro ventilátory, opět až do šířky 200 mm. Vzadu zůstal 140mm větrák, stejně jako vepředu 230mm. Na grafické karty je nově ještě možné přivádět zepředu vzduch extra tunelem se 120- nebo 80mm ventilátorem.

Chlazení ale není jedinou změnou, mírně zvětšena byla hloubka samotné skříně, díky čemuž bez problémů pojme dvě grafické karty AMD Radeon HD 5970. Celkové rozměry činí 230 × 550 × 590 mm při hmotnosti přes 14 kg. Není to žádný drobek, na druhou stranu ale dojde k utlumení hluku namísto toho, aby plechy rezonovaly s disky, jako se tomu děje u papírových skříní.

Vedle pěti standardně zevnitř vmontovaných disků je možné dva zasouvat zepředu v 5,25” šuplíku. Mechanik pojme skříň šest (dvě pozice mohou být použity pro zmíněné šuplíky). Na předním panelu jsou k nalezení dva USB porty (zvládat mají USB 3.0), po jednom FireWire, eSATA, audio výstupu a vstupu.

HAF X pojme jak standardní ATX, tak i ML-ATX a E-ATX základní desky. Navíc jsou dodávána i kolečka, skříň je tedy vskutku univerzální. Doporučená cena činí 179 EUR, na trhu máme HAF X čekat velmi brzy.

Zdroj: Fudzilla

Řádně větraná Cooler Master HAF X

Ohodnoťte tento článek!