Raidon Hybrid Runner: hybridní disk podomácku

0

Hybridní pevné disky jsou jednou z možných cest, jak skloubit vysoký výkon flash pamětí s vysokou kapacitou klasických magnetických ploten. Vlastní představu o hybridním úložném zařízení má ale firma Raidon, která představila dva interní boxy jménem Hybrid Runner pro HDD a SSD: modely iH2420 a iH1010.

Hybrid Runner iH2420 je prý již na trhu (byť české vyhledávače zboží, ani rakouský Geizhals na název nevracejí žádné výsledky), pasuje do 3,5″ pozice a pojme jedno SSD a jeden pevný disk, obojí v notebookovém formátu 2,5″. Kombinaci 3,5palcového pevného disku a solid state jednotky nabízí iH1010, který se instaluje do 5,25″ pozice a má do obchodů přijít „již brzy“.

Funguje to následovně: do Hybrid Runneru uložíte běžný pevný disk a běžné SSD a připojíte přes rozhraní SATA. Jako primární úložiště slouží rychlé SSD, na pevný disk se data z něj automaticky zálohují a jeho zbylá kapacita je dostupná jako další partition. Se způsobem fungování skutečného HHD, které data na flash paměť ukládá automaticky dle četnosti využití, tedy Hybrid Runner příliš mnoho společného nemá – zálohovat data z SSD si můžete i bez něj (a to jsem si doposud myslel, že pevný disk s pohyblivými částmi je poruchovější) a jedinou výhodou tak zůstává možnost disk nebo SSD z boxu snadno vyjmout.

Zdroj: TechConnect Magazine

Ohodnoťte tento článek!