Raijintek Aeneas. Podsvícená micro-ATX skříň plná 140mm ventilátorů

0

Německá společnost Raijintek to s počítačovými skříněmi myslí vážně a po svých prvotinách Agos a Arcadia uvedla na trh novou micro-ATX skříň Aeneas s bohatými možnostmi chlazení.

Raijintek Aeneas je vhodná pro základní desky micro-ATX a mini-ITX. Díky její šířce se základní desky osazují naležato, přičemž panel pro jejich upevnění lze ze skříně odebrat a desku pohodlně přišroubovat na stole. Panel následně už jen do skříně zasunete jako šuplík.

Skříň má rozměry 288 × 380 × 430 mm a váží 8 kg. Osadit lze 180mm vysoké chladiče procesoru a 310mm dlouhé grafické karty. Aeneas je v základu vybavená podsvícením pomocí modrých LED, jejichž světlo vychází z mezer na předním a taky stropním panelu. V případě nezájmu je ho však možné vypnout.

Zvenčí je přístupná jedna 5,25″ a jedna 3,5″ pozice. Uvnitř najdeme další čtyři 3,5″ pozice pro pevné disky a dodatečnou klec pro pět úložišť o velikosti 2,5″, kterou lze celou odebrat. V téhle kategorii skříní je zajímavostí pozice pro napájecí zdroj formátu ATX, který se umísťuje vertikálně a vzduch tedy nasává přes perforaci na levé bočnici.             

Skříň je připravena na osazení velkých 140mm ventilátorů. Dva 140mm kousky jsou umístěny vzadu (součást balení), další dva je možné osadit na strop skříně a jeden na bočnici. Na předním panelu je prostor pro čtveřici 120mm ventilátorů (dva součástí balení), které je možné nahradit jedním velkým ventilátorem s průměrem 200 mm, nebo 240mm radiátorem vodního chlazení. Prachové filtry na vstupních pozicích jsou samozřejmostí.

 

Na vrchu skříně jsou na jedné straně přístupné USB konektory (2 × USB 3.0, 2 × USB 2.0), na druhé straně konektory pro sluchátka a mikrofon. U nich se též nachází tlačítko pro zapnutí počítače a taky speciální tlačítko pro vypnutí a zapnutí podsvícení.

Raijintek Aeneas je dostupný v černém a černo-bílém barevném provedení. V obou případech je možné zvolit variantu s bočním okénkem nebo bez něho. Verze bez okna se začala prodávat v přepočtu za 2200 korun s DPH. Verze s okénkem je o stokorunu dražší.

 Zdroj: TechPowerUp, Raijintek

Ohodnoťte tento článek!