Raijintek Triton: zajímavý all-in-one vodník pro procesory Intel a AMD

0

Triton je prvním all-in-one systémem vodní chlazení z dílen společnosti Raijintek. Je pojmenován po Tritónovi, jenž byl řeckým bohem a poslem moře. Společnost Raijintek, jež u chladiče Triton využila služeb německých inženýrů, nejvíce proslavil obří chladič grafických karet Morpheus.

 

 

Vodní blok chladiče Triton je vyroben z mědi a pravděpodobně (vzhledem ke vzhledu) poniklován. Má speciální design se dvěma kanálky, které zlepšují průtok chladícího média. Životnost vodní pumpy je udávána na 50 000 hodiny, přičemž za hodinu zvládne přečerpat 120 l kapaliny a to vše při hlučnosti 20 dBA. Expanzní nádobka s kapalinou a dvěma LED diodami je umístěna přímo na základně a celý uzavřený okruh pojme přibližně 350 ml chladícího média. Na nádobce naleznete také otvor pro doplnění či obarvení média.

Na hliníkový radiátor o rozměrech 275×120× 32 mm je možné osadit dvojici 12cm ventilátorů, které jsou součástí příslušenství. Jejich otáčky je možné pomocí dodávaného regulátoru v rozmezí 1000–2600 ot./min, přičemž hlučnost se pohybuje v od 21,6 do 36,6 dBA. Maximální hlučnost je poměrně vysoká, ale na druhou stranu, kolik uživatelů bude ventilátory provozovat na takto vysokých otáčkách.

 

V balení naleznete mimo jiné teplovodivou pastu se špachtličkou pro snazší nanášení nebo tři barvy (červená, modrá, zelená) pro obarvení chladícího média. O ceně nebo dostupnosti zdroje mlčí.

Zdroj: Raijintek, CaseKing

Ohodnoťte tento článek!