Raijintek začal prodávat skříně. Prvními jsou modely Agos a Arcadia

0

Mladá společnost Raijintek, kterou jsme doposud znali jenom jako výrobce zajímavých chladičů procesorů a grafických karet, vstupuje i na trh počítačových skříní.

Její nové dva přírůstky nesou jména Agos a Arcadia. Jsou určeny pro základní desky ATX a micro ATX, přičemž obě na trh dorazí v černém a bílém barevném provedení. Vetší Agos má rozměry 200 × 460 × 490 mm a hmotnost 5,9 kg. Z hlediska vnitřního rozložení jde o klasickou konstrukci s trojicí 5,25″ pozic pro optické mechaniky nebo externí panely, které jsou doplněny o šest šuplíků pro 3,5″ nebo 2,5″ disky a SSD (dvě samostatné klece).       

Z hlediska chlazení má skříň prostor pro dva přední 120mm ventilátory (jeden je součástí balení), jeden zadní 120mm ventilátor (součástí balení) a také dva boční (2 × 120 mm, nebo 2 × 140 mm) a jeden spodní ventilátor (120 mm). Pokud dáváte přednost vodnímu chlazení, na strop skříně lze osadit jeden 240mm radiátor (možné nahradit dalšími dvěma 140mm ventilátory). Na pozicích určených pro vstup vzduchu, což je v tomto případě předek, spodek a strop skříně, jsou osazeny prachové filtry.

 

Díky velikosti skříně není problém osadit 160mm chladič procesoru a 290mm dlouhou grafickou kartu (po odebrání jedné diskové klece se prostor rozšíří na 410 mm). Za pozornost stojí z hlediska designu povedený přední panel s porty USB (1 × USB 3.0 a 1 × USB 2.0) a tlačítky. Skříň se objevila v německých e-shopech za 50 eur, což je v přepočtu 1370 korun.

Arcadia má cenovku o něco nižší a skončila „baťovsky“ pod 30 euro (820 korun). Vzhledově se na svého bratříčka podobá, je však menší (200 × 455 × 430 mm) a také lehčí (3,85 kg). Z externě dostupných pozic poskytuje dva 5,25″ šuplíky a jeden 3,5″. Osadit lze tři interní 2,5″ nebo 3,5″ disky a SSD (čtyři pokud oželíte z venku dostupnou pozici).      

I v tomto případě je pro chladič procesoru dostupná výška 160 mm a pro grafickou kartu prostor dlouhý 400 mm, avšak kvůli menším rozměrům ubylo pozic pro ventilátory. V přední části je prostor pro jeden 120mm, na stropě pro dva 120mm a na zádi pro jeden 120mm ventilátor (ten je součástí balení). Prachové filtry v horní a přední části skříně zůstaly zachovány.

Čelní panel s tlačítky a USB je v tomto případě vyveden už v horní části skříně a obsahuje stejnou výbavu jako Agos.

Zdroj: TechPowerUp, Raijintek (1, 2)

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

 1. „Možná důležitější než samotná možnost použít grafické karty či integrovaná GPU všech relevantních hráčů (pravda, s opominutím S3 a firmy VIA, ta však dnes moc hraní schopných grafik nenabízí) je jiná věc.“

  Fundamentálne nič nebráni použiť platformu VIA teda napr. VIA QuadCore procesor a dGPU od AMD alebo Nvidia. Ak by sa tak stalo (akože sa s najväčšou pravdepodobnosťou nestane*) tak ad absurdum aj tá S3 Graphics sa v tom HW bude čo by „spiaci špión“ bude nachádzať, keďže k VIA procesoru musí byť VIA chipset, ktorý má v sebe IGP alebo iGPU. No to už je naozaj len so slovíčkami.

  * nič mi nebráni postaviť si takúto vlastnú Steam Maschinu avšak zrejme v štatistikách Steam hardware budem aj tak vykazovaný ako PROCESSOR VENDOR (PC): „AllYourBaseAreBelongToCPU“ a nie CentaurHauls :))))))))))))))

  link: http://i.imgur.com/XBuovHl.jpg

  zdroj: http://store.steampowered.com/hwsurvey/processormfg/

 2. Takže když si to shrneme do jazyka normálního člověka: SteamOS je operační sytsém pro PC; SteamBox je brandované PC, skládané ze standardních komponentů (jako třeba Hal3000, narozdíl od semicustom řešení konzolí), s předinstalovaným SteamOS. Je to tak? Pak se tedy nejedná o žádné konzole ale o PC!

  Ostatně tvůrci SteamOS tvrdí sami, že to půjde nakopnout na kdejaké PC! Takže v podstatě se jenom vytváří cílená marketingová bublina balastu okolo SteamOS, který by měl principielně kombinovat Steam a multimediální featury Xboxu.

 3. Preskočil si jednu generáciu po S3G Chrome 20 Series a to  S3G Chrome 400 Series (neskôr facelift S3G Chrome 500 Series)

  • S3 chystá nové grafiky

  15.2.2008 – Lukáš Václavík

  zdroj: http://extrahardware.cnews.cz/s3-chysta-nove-grafiky

  K web sránke len toľko, že S3 Graphics je predané HTC skrz patenty v podtate to bola len finančno-právna akvizícia v rámci „rodinného“ VIA Group  (VIA Technologies – S3 Graphics – HTC – atď.). V podstate S3 Graphics len spočíva a zrejme sami nevedia čo stým a tí čo zostali paberkujú medzi VIA a WonderMedia pri implementácii a SW podpore ovládačov atď.

  K procesorom len toľko: Centaur Technology microrchitektúru refresh VIA Isaiah „II“ (QuadCore CN-R) dizajnovaná pre 28nm TSMC je od konca minulého roka pripravená. Vyššie IPC, nižšia spotreba, jeden čip => vyšší výkon na takt ako Silvermount a Jaguar.

  • VIA finišuje nativní 28nm čtyřjádro. Prý bude mít L3 cache a podporu AVX2

  zdroj: http://extrahardware.cnews.cz/via-finisuje-nativni-28nm-ctyrjadro-pry-bude-mit-l3-cache-podporu-avx2

  Minimálne ako Engenering Sample sa objaví (veď treba zvýšiť svoju cenu) otázka znie či ešte ako VIA… (teda de iure určite)…

  Môj tip je …..o

  🙂