Rána pro fanklub dlaždic. Spotify ukončilo podporu Windows Phone

0

Oživeno:

Spotify nakonec nekončí, jiný člověk z firmy v oficiálním vyjádření zprávu popřel.

Původní článek:

Ačkoli do Windows Storu aplikace pro Desítky přibývají, pořád to není žádná sláva a během loňského roku řada klíčových jmen naopak zmizela. K nim se bohužel skoro řadí Spotify. Skoro píši, protože je zatím stále dostupné ke stažení, byť není jasné, na jak dlouho. Podpora byla každopádně oficiálně ukončena. Spotify původně vyšlo dokonce již pro Windows Phone 7, to ovšem ještě nefungovalo v Česku.

V oblasti podpory Redmondské platformy každopádně nepatřila mezi ty, kteří by platformu zcela zanedbávali. Sluší se ale druhým dechem podotknout, že Spotify pro Windows Phone nepatřilo mezi nejkvalitnější aplikace a oproti svým sourozencům měla tato verze méně funkcí. Přesto, pro předplatitele bylo nejdůležitější, že mají možnost poslouchat hudbu, za kterou platí.

Předělané SpotifyPředělané SpotifyPředělané Spotify
Starší verze Spotify nám připomíná, že tu služba pro dlaždice vždycky byla

Prostřednictvím e-mailu od uživatelské podpory, jenž na Twitteru vystavil ‏@S__Alessandro, víme, že Spotify na dlaždicovém klientu již nepracuje a považuje podporu platformy za ukončenou. To vše provedlo zcela v tichosti. Stálým uživatelům to patrně divné nepřipadá, protože klient tak jako tak nebyl několik měsíců aktualizován. Stávající verze funguje, ale o budoucnost mám strach.

Spotify nepotvrdilo, že by vyvíjelo klienta pro Windows 10 (Mobile). Kdo si službu předplácí, může vyměnit telefon, případně si předplatit jinou službu, např. menší Deezer se v podpoře různých platforem opravdu snaží a svůj přehrávač pro Desítky vydal před dvěma týdny. Migrace je ovšem komplikovaná, nákup telefonu se prodraží. Nebo zatím vyčkejte se stávajícím Spotify a doufejte, že se v dohledné době objeví nová verze pro Desítky.

via Windows Central

Ohodnoťte tento článek!