RapidShare: nový vzhled a funkce

0

Jedna z nejznámějších služeb pro sdílení souborů včera přišla s několika novinkami. Změnilo se nastavení účtu, ovšem stále se jedná o beta-fázi s možností přepnutí na starý vzhled.

Objevily se také nové funkce jako RS MediaPlayer, což je přehrávač, který streamuje obsah uložený ve vašich složkách. S tím však souvisí nový portál Tainment, ve kterém lze stahovat filmy a hry. Zatím jsou tam pouze ukázky, patche a jiné doplňky, ale časem se z toho může vyklubat i opravdový obchod.

Minulý týden vyhrál RapidShare soudní spor s erotickým webem Perfect 10. Nelíbilo se jim, že je na jejich serverech uložen autorsky chráněný obsah, ale u amerického soudu to neneprošlo. RapidShare není jako zprostředkovatel zodpovědný za uživatelský obsah. Tu německou službu už chtěly zakázat snad všechna hollywoodská studia, ale páky na to neměla. Možná, že nakonec tuto iniciativu RapidSharu podpoří. Neříká se přece: „Když nemůžeš nepřítele porazit, spoj se s ním?“ Zatím k této Tainmentu nemáme žádné bližší informace, takže se jedná o pouhou domněnku.

Multimediální obsah si můžete pouštět v integrovaném RS MediaPlayeru. Bohužel se při přehrávání odpočítává traffic.

Poslední novinka je také užitečná jen pro prémiové účty. Pokud vám vyprší předplacená služba, můžete vypnout placené součásti a fungovat dále zdarma. Doteď to Němci řešili tak, že jste měli 14 dní na další zaplacení, jinak účet nenávratně smazali. Jak to bude s uloženými soubory po expiraci účtu, bohužel nevíme.

Zdroj: RapidShare

Ohodnoťte tento článek!