Rapidshare zase výrazně změní podmínky kvůli boji s piráty

0

Ještě dva roky nazpět jsme si z Radpisharu dělali legraci, neboť změna podmínek přicházela snad každé tři měsíce. O té doby se dlouho nic nedělo, kauza Megauploadu s populárním švýcarsko-německým úložištěm nezacloumala, až před nedávnem padla omezení pro neplatící stahovače. Šéfka Rapidsharu argumentovala tím, že před koncem roku přijde s novým způsobem, jak bojovat s piráty.

Včerejší oficiální oznámení odhalilo, kudy se Rapidshare vydá. Stahovači nebudou mít omezenou rychlost, limity však postihnou samotný obsah. Na soubory uživatele prémiových účtů RapidPro bude uvalen 30GB traffic na den. Pokud má například jen HD film 15 GB a vy budete mít štěstí, že od uživatele XYZ stáhnete dva, nikdo jiný už ten ten od XYZ nic nestáhne.

Rapidshare už zase naplno

Sám XYZ ale může budovat adresář oblíbených kontaktů (uživatelů), kteří můžou jeho soubory stahovat, aniž by docházelo ke krácení trafficu. To platí i pro jím stahované vlastní soubory, ty se do limitu rovněž nezapočítají. Jde o jednoduchý a účinný způsob, jak piráty odradit. Velcí uploadeři určitě nebudou každého uživatele přidávat do svého adresáře, na to je to moc nepohodlné. Neplatící stahovači zároveň nebudou buzerováni jako doposud.

Pokud neplatící uživatel sám nahraje soubory na Rapidshare, může je neomezeně stahovat on i jeho kontakty, ale všichni ostatní si musí vystačit s trafficem 1 GB na den. A nadále platí, že pokud soubor po 30 dní nikdo nestáhne, provozovatel jej může smazat.

 

Nová pravidla začnou platit 27. 11. Ve stejné době bude změněn web Rapidsharu vyjde finální verze aplikace RapidDrive pro Windows.

Zdroj: Rapidshare

Ohodnoťte tento článek!